Нюкасъл унищожи Тотнъм с 6:1 в битката за топ 4 (ВИДЕО)

„Свраките“ зарадваха Стинг с 5 гола за 21 минути

Нюкасъл се утвърди в топ 4 на английската Висша лига, след като размаза един от директните конкуренти за място в Шампионската лига – Тотнъм.

„Свраките“ размазаха „шпорите“ с категоричното 6:1 у дома в ключов мач от XXXII кръг.

Той бе изгледан на живо от един от най-известните фенове на джордитата – Стинг, който бе зарадван с 5 гола в първите 21 минути на срещата, а още тогава почти всички гостуващи фенове напуснаха стадиона.

С по 2 попадения се отличиха Джейкъб Мърфи и рекордната клубна покупка Александър Исак, а по веднъж се разписаха Жоелинтон и резервата Калъм Уилсън.

След успеха Нюкасъл събра 59 точки и измести от третото място Манчестър Юнайтед по голова разлика, докато Тотнъм остава 5-и с 53 в своя актив и 2 мача повече от „червените дяволи“.

Головото шоу на "Сейнт Джеймсис Парк" започна още във втората минута, когато Джейкъб Мърфи откри резултата с добавка. Само четири минути след това Фабиан Шер центрира към наказателното поле и Жоелинтон направи 2:0.

В деветата минута Мърфи покача аванса на домакините на три попадения. Александър Исак се разписа на два пъти в рамките на близо 180 секунди, в 19-ата и 21 минута след асистенции съответно на Джо Уилък и Шон Лонгстаф.

Четири минути след почивката Хари Кейн реализира почетния гол в полза на Тотнъм след самостоятелен пробив.

Последваха пропуски и за двата отбора, а Калъм Уилсън оформи крайното 6:1 в 67-ата минута на двубоя в Северна Англия.