ОБЗОР: Челси и Тотнъм с победи в лондонските дербита (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класирането във Висшата лига

Челси успа да се наложи драматично над Уест Хям с 2:1 в лондонското дерби. Всичките попадения в мача паднаха след почивката. Михаил Антонио успя да изведе "чуковете" напред в резултата малко след час игра, но Бил Чилуел все пак успя да изравни за "сините". Челси направи пълен с гол на Кай Хаверц в 89-ата минута. Веднага след това Максел Корне изравни за Уест Хям, но голът не бе признат след преглеждане на ситуацията с ВАР заради нарушение в атака.

Тотнъм надви Фулъм с 2:1 у дома и остава непобеден през сезона, като е серия от 12 мача във Висшата лига без загуба. Точни за "шпорите" бяха Пиер-Емил Хойберг в края на първата част и голмайсторът Хари Кейн след почивката. В самия край стрелецът на гостите Александър Митрович напомни за класата си с красиво попадение. Отборът вече има 14 точки и поне временно излезе на второ място в класирането преди мача на Манчестър Сити срещу Астън Вила.

Брентфорд доказа, че е силен домакин и се наложи над Лийдс с 5:2 в най-резултатния мач в кръга до момента. Иван Тони изведе Брентфорд в резултата с две попадения (едното от дузпа),  преди Луис Синистера да върне едно попадение за Лийдс в добавеното време на първата част. След почивката Тони оформи своя хеттрик, Марк Рока отново намали за Лийдс, а четвъртото попадение бе дело на Бриан Мбеумо. В добавеното време точен за домакините бе и Йоан Виса. Половин час преди края на мача с червен картон бе изгонен мениджърът на гостите Джеси Марш.

Нюкасъл стигна само до 0:0 с гостуващия Кристъл Палас. Свраките направиха няколко големи пропуска, а гол на Свен Ботман след почивката не бе зачетен заради нарушение в атака.

Седмица след като бе разгромен с 0:9 от Ливърпул, Борнемут стигна до зрелищен обрат и се наложи над Нотингам Форест с 3:2. Нотингам поведе с 2:0 до почивката с попадения на Шейху Куяте и Бренън Джонсън от дузпа. Борнемут обаче изравни с голове на Филип Билинг и Доминик Соланке, а три минути преди края Джейдън Антъни донесе пълен обрат за "черешките".

В друг мач Уулвърхямпът победи Саутхямптън с минималното 1:0. Единственото, но победно попадение бе дело на Дейниъл Поуденс в добавеното време на първата част.