ОБЗОР: Леверкузен изкова в края 8-а поредна победа в Германия (ВИДЕО)

"Аспирините" дръпнаха с 13 точки на върха след 2 късни гола, резултати и класиране

Байер (Леверкузен) постигна 8-и пореден успех в германската футболна Бундеслига, след като победи драматично гостуващия Хофенхайм с 2:1.

„Аспирините“ изоставаха в резултата до 88-ата минута, когато Роберт Андрих изравни, а в добавеното време Патрик Шик им донесе успеха.

Така възпитаниците на Шаби Алонсо останаха непобедени през сезона, след 38 мача във всички турнири, като дръпнаха с 13 точки на върха преди класиката между преследвача Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд) от 19:30 часа.

Максимилиан Байер изведе Хофенхайм напред в резултата в 33-ата минута и неговият гол изглеждаше победен, особено след като вратарят Оливер Бауман имаше изключително представяне и на няколко пъти спаси сигурни попадения на играчите на Байер Леверкузен.

"Аспирините" обаче не се отказаха и първо успяха да изравнят чрез Роберт Андрих в 88-ата минута, преди да вземат и трите точки благодарение на победния гол на Патрик Шик в добавеното време.

Байер Леверкузен вече е с 13 точки пред втория Байерн Мюнхен, който по-късно приема Борусия Дортмунд и е непобеден в 39 мача във всички турнири този сезон.

В други срещи от кръга Фрайбург победи Борусия Мьонхенгладбах с 3:0, Волфсбург спечели срещу Вердер Бремен с 2:0, докато мачовете РБ Лайпциг - Майнц 05 и Айнтрахт Франкфурт - Унион Берлин завършиха при нулево равенство.