ОБЗОР: Португалия приключи квалификациите с 10 от 10 (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Словакия финишираха втори зад "мореплавателите"

Португалия записа 10 победи от 10 мача и по категоричен начин спечели група J на европейските квалификации, след като спечели с 2:0 над Исландия. Кристиано Роналдо и компания финишираха при голова разлика 36:2.

В същото време Лихтенщайн загуби от Люксембург с 0:1 и записа 10 загуби от 10 мача при голова разлика 1:28.

В третия мач Босна и Херцеговина загуби от Словакия с 1:2. Португалците спечелиха след голове на Бруно Фернандеш през първото полувреме и Орта през второто, който се възползва от асистенция на Кристиано Роналдо.

В 37-ата минута на двубоя Бернардо Силва освободи по перфектен начин Бруно Фернандеш, който използва празното пространство и от границата на наказателното поле се разписа за 1:0.

В 66-ата минута Рикардо Орта успя да си освободи пространство, след като получи пас от Кристиано Роналдо. Орта стреля и резултатът стана 2:0. Португалците играха много по-силно и логично стигнаха до успеха, като не позволиха на гостите по никакъв начин да поставят под съмнение победата.

В същото време Люксембург спечели гостуването си на Лихтенщайн с 1:0, а голът отбеляза Херсон Родригес през второто полувреме. Футболистът на Сиваспор успя да реализиха, въпреки че гостите играха дълго време с човек по-малко.

Още в 5-ата минута реферът изгони Даниел Синани, който е част от представителя на Втора Бундеслига Санкт Паули.