ОБЗОР: ПСВ и Копенхаген в групите на Шампионска лига (ВИДЕО)

Антверп отстрани АЕК, Рейнджърс също е аут

ПСВ Айндховен спечели категорично сблъсъка с Глазгоу Рейнджърс в плейофите и се класира за групите на Шампионска лига.

Нидерландският гранд разгроми шотландския такъв с 5:1 у дома, за да влезе в същинската част на турнира с общ резултат 7:3.

Исмаел Сайбари вкара първите два гола, разписвайки се в 35-ата и в 53-ата минута, след което Джеймс Таверние върна едно попадение в 64-ата за гостите.

Впоследствие обаче „филипсите“ решиха всичко, тъй като Люк де Йонг затвърди страхотната си форма през сезона и направи 3:1 в 66-ата минута, а в 78-ата асистиралият му Джой Веерман вкара за 4:1.

Крайното 5:1 оформи защитникът на гостите Конър Годсън, който в 82-ата минута си вкара автогол.

В групите на Шампионска лига ще играят още Копенхаген и Антверп, отстранили съответно Раков и АЕК Атина.

Датчаните направиха 1:1 вкъщи, но спечелиха с 1:0 визитата си в Полша, докато Антверп спечели с 2:1 визитата си днес, за да отстрани АЕК с общ резултат 3:1.