ОБЗОР: Вальо Антов със силен мач в Италия

Петко Христов също игра добре в Серия Б, Димо Кръстев остана резерва

Българският защитник Валентин Антов имаше решаваща намеса, която помогна на неговия тим Кремонезе да постигне изключително важна победа с 1:0 над Модена в 28-ия кръг на италианската Серия Б.

Срещата противопостави два отбора с амбиции за влизане в елита, но гостите стигнаха до скъпоценните три точки с гол на Матео Бианкети в 5-ата минута на добавеното време.

С този успех Кремонезе събра 53 точки и излезе на 2-о място, сваляйки от там състава на Венеция, която днес падна с 1:2 от Комо. На върха е Парма с 59 след вчерашния успех с 3:1 при гостуването на Тернана.

А мачът можеше да започне по съвсем друг начин. Още не беше изтекла първата минута, когато след мощен изстрел на Еторе Глиоци се наложи Валентин Антов самопожертвователно да чисти топката от самата голлиния.

До края на първата част срещата вървеше равностойно с още една чиста ситуация за Модена, но вратарят Андреас Юнгдал спаси Кремонезе.

Старши треньорът на Кремонезе Джовани Стропа опита да промени хода на мача с поредица от смени през втората част, но късметът му се усмихна в 95-ата минута, когато Бианкети вкара за 0:1.

Валентин Антов направи много добър мач, както и останалите от отбраната беше оценен с 6,5.

Анотацията за него беше: Супер-мач за българина, принуден на няколко пъти да компенсира грешките на Юнгдал и съотборниците му.

Петко Христов също започва с всеки мач да играе по-силно и по-силно, а днес беше 90 минути на терена при равенството на неговия Специя 1:1 като гост на Бари.

Двата отбора си размениха по едно попадение в рамките на 6 минути в началото на втората част, а Специя е на 18-о място в класирането с 27 точки и се бори за оцеляването си.

Третият българин в Серия Б Димо Кръстев остана на пейката при поражението на неговия тим Фералпи Сало с 1:3 на свой терен от Сампдория.

Домакините от Лонато дел Гарда и Сало са на предпоследното 19-о място с 24 точки, на 4 от Асколи, който е 17-и и не изпада директно.

ОБЗОР: Байер би Рома в Лига Европа и остана непобеден (ВИДЕО)

Марсилия и Аталанта с 1:1 във Франция

ОБЗОР: Дъжд от голове в полуфиналите на ЛК (ВИДЕО)

Олимпиакос би Астън Вила с 4:2, Игор Тиаго вкара на Фиорентина, но Брюж загуби

Челси пак би Тотнъм в дербито, този път с 2:0 (ВИДЕО)