Официално: Атлетико Мадрид се раздели със Саул

Официално: Атлетико Мадрид се раздели със Саул

Той напуска след 17 години в клуба

Атлетико Мадрид се раздели официално с един от футболистите, които бяха част от големите успехи на клуба в последните 15 години.

Саул Нигьес напусна „дюшекчиите“ след 17 години в клуба, с чийто екип дебютира в мъжкия футбол и с който има 427 мача от всички турнири с 48 гола и 26 асистенции, като е на 9-о място сред футболистите с най-много мачове за Атлетико.

Роденият в Елче халф разтрогна договора си с „дюшекчиите“ и се очаква да подпише с Фламенго.

Саул се присъедини към академията на Атлетико през сезон 2008/2009 г. на 14-годишна възраст, като дебютира в първия отбор на 8 март 2012 г. в мач от Лига Европа срещу Бешикташ на „Висенте Калдерон“.

С екипа на Атлетико Саул е спечелил 6 големи трофея – 2 пъти Лига Европа и по веднъж Ла Лига, Суперкупата на Европа, Купата и Суперкупата на Испания.

Пиза взе точка и от Лацио, за да изплува от опасната зона (ВИДЕО)

Пиза и Лацио завършиха 0:0 в скучен мач, който логично не донесе трите точки на нито един от двата отбора

Кошмар за Барселона: Педри е аут за месец и половина!

Отборът на Барселона преминава през труден период, като след разочароващата загуба в Ел Класико от Реал Мадрид, вече изостава на пет точки от вечния си съперник на върха

Модрич беше избран за играч на месеца в Серия А

Полузащитникът на Милан и хърватския национален отбор Лука Модрич бе обявен за играч на месец септември в класацията на Италианската асоциация на професионалните футболисти

Дортмунд и Зюле се разделят след края на сезона

Борусия (Дортмунд) не планира да удължи договора на защитника Никлас Зюле, твърди немското издание Ruhr Nachrichten

След двумесечно отсъствие: Ардон Яшари поднови от днес тренировки с Милан

Той се лекуваше през последните месеци от травма

Сасуоло победи Каляри на остров Сардиния (ВИДЕО)

Новакът в елита продължава да печели точки

Байерн си хареса десния бек на Фейенорд Дживайро Рийд

19-годишният футболист прави сериозно впечатление с изявите си

Аморим: Първата ми година в Манчестър Юнайтед бе като влакче на ужасите

Мениджърът на манчестърци определено не е имал най-добрите изживявания

ОФИЦИАЛНО: Лучано Спалети бе обявен за нов треньор на Ювентус

Специалистът ще вади торинци от кризата