ОФИЦИАЛНО: Ювентус се оттегли от Суперлигата

ОФИЦИАЛНО: Ювентус се оттегли от Суперлигата

Торинци бяха един от основателите на проекта заедно с Барселона и Реал Мадрид

От ръководството на Ювентус излязоха с официално становище, в което още веднъж декларират, че напускат проекта за европейска Суперлига. От клуба вече са задействали съответната правна процедура, но окончателното излизане на Юве ще стане факт след одобрение от страна на Барселона и Реал Мадрид - единствените клубове, които не са променили първоначалната си позиция и стоят зад проекта.

Още на 6 юни от Ювентус обявиха намерението си да напуснат Суперлигата. Това е поредният ход, с който от “Старата госпожа” се опитват да затоплят отношенията си с УЕФА. Първата стъпка беше направена с оттеглянето на Андреа Аниели от президентския пост. Освен това, Юве вероятно ще се откаже от участие в Лигата на конференциите, а в замяна няма да получи санкции за следващия сезон.

“Бианконерите” бяха наказани в Италия заради случая с фалшифицирането на документи с финансирането. Торинци предпочетоха да не вземат участие в третия по сила европейски клубен турнир, за да не рискуват да пропуснат Шампионска лига през следващата кампания.

Проектът за Суперлига беше анонсиран през 2021 година и включваше 12 клуба, но почти всички го напуснаха 72 часа по-късно след острата реакция на УЕФА и ФИФА, както и на множество футболисти, треньори и фенове.

Милан предлага Рафаел Леао в сделка за Араухо

Милан е готов да направи опит да привлече уругвайския защитник на Барселона Роналд Араухо

Реал Мадрид задържа Браим Диас с нов договор

Реал Мадрид е постигнал споразумение с мароканския национал Браим Диас за нов дългосрочен договор

Шерки: Мога да спечеля „Златната топка“ в Манчестър Сити

Раян Шерки заяви, че е избрал да подпише с Манчестър Сити, тъй като вярва, че може да спечели "Златната топка"

Уатару Ендо се обясни в любов на Ливърпул

Ливърпул е невероятен клуб със специални фенове, заяви халфът

Джеко се завръща в Серия А

Ръководството на Фиорентина е изпреварило конкуренцията на друг италиански тим - Болоня, за да постигне устна договорка с бившата звезда на Интер и Рома Един Джеко

Българка ръководи мача на откриването на Евро 2025 за девойки

Кристина Георгиева получи престижния наряд от УЕФА

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул

Манчестър Юнайтед хареса вратаря на Аталанта за заместник на Онана

Марко Карнезеки влиза в плановете на „червените дяволи“

Алонсо към футболистите: Който не се раздава, няма да играе в Реал

"Имената нямат значение", предупреди новият наставник на гранда от Мадрид