Олимпиакос матира Бербатов и ПАОК на "Тумба" (ВИДЕО)

Гръцкият шампион спечели с 2:0 и нанесе първо домакинско поражение на ПАОК в Суперлигата

Димитър Бербатов игра едно полувреме за ПАОК, но не успя да помогне на отбора да избегне първо домакинско поражение за сезона след 0:2 от безгрешния до момента шампион Олимпиакос в 6-ия кръг на гръцката Суперлига.

Бербатов бе титуляр в четвъртък срещу Борусия (Дортмунд) в Лига Европа, но днес остана на пейката. Гари Родригес игра цял мач за ПАОК.

Олимпиакос демонстрира високата си класа и като типичен гранд изчака своя момент, за да нанесе двоен удар с два гола за 8 минути през първата част. През седмицата Олимпиакос победи Арсенал с 3:2 насред „Емирейтс” в Шампионска лига.

Бившият нападател на Динамо (Киев) и Уест Бромич Браун Идейе получи вдясно в наказателното поле и майсторски оплете в далечния ляв ъгъл за 1:0 в 27-ата минута.

10 минути преди почивката сръбският халф Лука Миливойевич удвои преднината на шампионите, които постигнаха шеста победа от шест мача в първенството.

Бербатов влезе на почивката на мястото на Пелкас. В 74-ата минута и деветката Жайро влезе да засилва атаката на ПАОК, но домакините така и не успяха да зарадват „Тумба” поне с един гол.

Олимпиакос е без грешка на върха с 18 точки след 6 кръга, ПАОК остана пети с 10 точки.