Олимпия Любляна чака Лудогорец или Балкани в ШЛ

След успех и в Латвия с 2:1

Словенският Олимпия Любляна се класира за втория кръг на квалификациите в Шампионската лига, където ще очаква победителя от двойката между българския Лудогорец и косовския Балкани.

В реванш от първия кръг Олимпия спечели с 2:1 като гост на латвийския Валмиера и така преодоля съперника си с общ резултат 4:2.

Португалецът Руи Педро даде аванс на гостите от Словения в 33-тата минута, а половин час по-късно австриецът Ахмет Мухамедбегович покачи на 2:0 в полза на Олимпия.

В 82-рата минута Камило Мена върна един гол за шампиона на Латвия, но домакините нямаха сили за обрат и ще продължат европейското си участие в Лигата на конференциите.

Лудогорец приема Балкани от 21:00 часа тази вечер, като българският тим трябва да навакса пасив от 0:2 от първия мач в Косово.