Освирквания за Милан: Удинезе взе първа победа през сезона на Сан Сиро (ВИДЕО)

"Росонерите" нямат успех вече четири поредни мача и са в сериозна криза

Милан допусна грешна стъпка у дома, след като загуби с 0:1 от Удинезе в мач от 11-ия кръг на Серия А. Така „росонерите“ остават трети във временното класиране с 23 точки, но вече са на пет от лидера Интер. Удинезе е 16-и с десет.

Гостите можеха да излязат напред в резултата още в деветата минута, когато след щастлив рикошет топката стигна до Роберто Перейра, който преодоля съперник и нанесе удар, но малко над вратата. Това бе и единственото интересно положение през първата част.

Милан започна по-активно второто полувреме и още в 49-ата минута бе близо до гол, след като топката стигна до Ноа Окафор в наказателното поле, той нанесе удар към левия ъгъл, но встрани от вратата на Удинезе.

В 61-вата минута Ясин Адли бе невнимателен в наказателното поле и игра с ръка, което доведе до дузпа за гостите. С изпълнението се нагърби Роберто Перейра, който стреля в долния ляв ъгъл и излъга Майк Менян – 1:0 за Удинезе.

Милан организира няколко атаки до края на мача, но така и не нанесе нито един точен удар в хода на цялото второ полувреме и закономерно загуби.