Пелегрини не иска испански съперник в 1/4-финалите

Пелегрини не иска испански съперник в 1/4-финалите

"Не сме в Шампионската лига само за участието, дошли сме да играем"

Съвсем естествено треньорът на Малага Мануел Пелегрини бе изключително щастлив след успеха над Порто с 2:0, който класира тима на 1/4-финалите на Шампионската лига, но призна, че още преди двубоя е бил убеден, че възпитаниците му ще могат да преодолеят пасива от 0:1 от първата среща.

"Атмосферата бе невероятна. Бяхме уверени и това се видя и на терена. Порто е голям отбор и трябваше да играем с главата си, за да ги отстраним.

Първите 25 минути играхме с доста ентусиазъм и напрежение, но след това се успокоихме. Знаехме, че трябва да се успокоим и да играем с трезви глави, и го постигнахме.

Всичко си дойде на мястото, когато започнахме повече да си подаваме топката. Направихме много добър мач. Моите играчи са много силни като личности, те са играчи победители, които са играли в най-добрите отбори.

Вече сме между най-добрите осем в Европа и трябва да продължим в същия дух. Не сме в Шампионската лига само за участието, дошли сме да играем.

Това е много специална година. Успяхме да преодолеем всички проблеми и успяхме да помогнем на клуба", коментира Пелигрини. Той показа и предпочитания за евентуалния съперник на четвъртфиналите.

"Идеалният вариант е да не срещнем другите испански отбори, но дори и това да се случи, ще се опитаме да направим едни добри мачове", допълни чилийският специалист.

Луис Енрике искал да напусне стадиона при 0:2

След обрата на Пари Сен Жермен срещу Монако (3:2), треньорът на парижани Луис Енрике призна, че при 0:2 в първите минути е имал желание да си тръгне от стадиона в компанията на съпругата и децата си, пише вестник "Льо Паризиен".

Бенфика се защити с ВИДЕО за расисткия скандал

От Бенфика пуснаха видео клип в профилите си в социалните мрежи с цел да защитят играча си Джанлука Престиани, който бе обвинен от голмайстора на Реал Мадрид Винисиус Жуниор в расистка обида и, че е нарекъл "маймуна" в мача от Шампионската лига, завършил 1:0 за испанския гранд.

Винисиус избухна: Расистите са страхливци

Първият мач между Бенфика и Реал Мадрид от плейофите на Шампионската лига беше прекъснат за близо десет минути заради расистки обиди след единственото попадение на Винисиус Жуниор от испанския гранд за успеха с 1:0, като бразилецът се оплака, че е бил наречен "маймуна" от аржентинеца Джанлука Престиани, предаде АФП.

Нова порция от плейофите на Шампионската лига тази вечер

Тази вечер ще се изиграят четири срещи от плейофната фаза на Шампионска лига, като ответните мачове са след седмица.

Борусия (Дортмунд) закъсня, но не прости на Аталанта в Шампионската лига (ВИДЕО)

„Жълто-черните“ спечелиха с 2:0

Реал взе сладък реванш от Бенфика след огромни ексцесии (ВИДЕО)

Винисиус вкара победния гол и се забърка в нов расистки скандал