Пипо Индзаги: Леао може да стане икона на Милан

Пипо Индзаги: Леао може да стане икона на Милан

"Той е силен, но може да стане още по-силен", вярва бившият нападател

Легендарният нападател и бивш наставник на Милан – Филипо Индзаги, даде обширно интервю пред „Кориере дела Сера“. Пипо, който в момента е наставник на втородивизионния Реджина, говори за „росонерите“, звездата на тима Рафаел Леао и как той вижда цялостния проект на италианския шампион.

„Ако бях на негово място, щях да остана. За мен Милан винаги е бил най-добрият клуб. Носиш тази фланелка, играеш на „Сан Сиро“. Преди няколко години можеше да си помислим за нещо по-престижно, защото Милан все още се завръщаше на голямата сцена, но сега спечели Скудетото и си проправя път към Шампионската лига”.

„ Леао е силен, но може да бъде още по-силен. Надявам се сте убедени в това. Тук може да бъде главният герой, в центъра на проекта. Рискът е свързан с Манчестър Сити или Реал Мадрид. Ако мога да му дам един съвет, бих му казал да стане икона на Милан, единствен по рода си".

За Де Кетелар Индзаги добави: „Той е силен, но е млад и трябва да бъде изчакан, както беше направено с Леао . Той може да стане главен герой за Милан, има качества. Трябва да премахнем напрежението от него".

Милан предлага Рафаел Леао в сделка за Араухо

Милан е готов да направи опит да привлече уругвайския защитник на Барселона Роналд Араухо

Реал Мадрид задържа Браим Диас с нов договор

Реал Мадрид е постигнал споразумение с мароканския национал Браим Диас за нов дългосрочен договор

Шерки: Мога да спечеля „Златната топка“ в Манчестър Сити

Раян Шерки заяви, че е избрал да подпише с Манчестър Сити, тъй като вярва, че може да спечели "Златната топка"

Уатару Ендо се обясни в любов на Ливърпул

Ливърпул е невероятен клуб със специални фенове, заяви халфът

Джеко се завръща в Серия А

Ръководството на Фиорентина е изпреварило конкуренцията на друг италиански тим - Болоня, за да постигне устна договорка с бившата звезда на Интер и Рома Един Джеко

Българка ръководи мача на откриването на Евро 2025 за девойки

Кристина Георгиева получи престижния наряд от УЕФА

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул

Манчестър Юнайтед хареса вратаря на Аталанта за заместник на Онана

Марко Карнезеки влиза в плановете на „червените дяволи“

Алонсо към футболистите: Който не се раздава, няма да играе в Реал

"Имената нямат значение", предупреди новият наставник на гранда от Мадрид