Почина почетният президент на Реал (Мадрид)

Почина почетният президент на Реал (Мадрид)

Амансио Амаро си отиде от този свят на 83 години

Почетният президент на Реал Мадрид и легенда на Кралския клуб Амансио Амаро почина на 83-годишна възраст, съобщи вестник "Марка".

Той е бил футболист и треньор на Реал Мадрид, като подписва с клуба през 1962 година, идвайки от Депортиво Ла Коруня.

Играе в продължение на 14 години за испанския гранд, с който печели веднъж Купата на европейските шампиони, има девет титли на Испания и три пъти печели Купата на страната. Той е изиграл за отбора 471 мача , в които има 155 гола, като е голмайстор на Примера дивисион през 1969 и 1970 година.

Той е европейски шампион с националния отбор на Испания през 1964-а, като през същата година става трети в класирането на "Златната топка".

По-късно той е треньор на Кастиля и Реал Мадрид, като се смята за откривател на "Петорката на Ястреба" - Емилио Бутрагеньо, Мичел, Маноло Санчис, Мартин Васкес и Мигел Пардеса.

Амансио става почетен президент на Реал Мадрид след кончината на Пако Хенто през 2022 година.

"Реал Мадрид, президентът и ръководството на клуба съжаляват дълбоко за кончината на Амансио Амаро, нашият почетен президент и една от големите легенди на клуба и световния футбол", написаха от клуба.

Нотингам се препъна и в Палас по пътя за Шампионската лига (ВИДЕО)

Кристъл Палас и Нотингам Форест завършиха наравно 1:1 на „Селхърст Парк“ в мач от 35-ия кръг на Висшата лига

Реал и Анчелоти се разбраха как да се разделят

Ръководството на Реал Мадрид и Карло Анчелоти са постигнали съгласие относно напускането му след края на сезона

Милан с трета поредна победа след обрат над Дженоа (ВИДЕО)

"Росонерите" доближиха осмия Фиорентина на две точки след 2:1 в Генуа

Александър-Арнолд отказал рекордна заплата от Ливърпул

Трент Александър-Арнолд съобщи, че ще напусне Ливърпул след края на този сезон, когато изтича договорът му с клуба

Нико Уилямс се чуди дали да оперира разтежението в слабините

Звездата на Атлетик Билбао и Испания Нико Уилямс ще трябва да реши как да се излекува от разтежението в слабините, което го тормози през настоящия сезон

Хари Кейн в еуфория след първата си титла с Байерн Мюнхен

Хари Кейн се чувства невероятно, след като най-накрая спечели първата си титла в кариерата

Ханзи Флик намекна, че ще има промени за реванша с Интер

Наставникът на Барселона Ханзи Флик говори пред медиите преди утрешния реванш с Интер в полуфинала от Шампионската лига

Леверкузен избира между Фабрегас и Тен Хаг за нов треньор

Байер Леверкузен иска да назначи Франсеск Фабрегас или Ерик тен Хаг на поста старши треньор, съобщава Кикер

Карагър: Трент загуби обичта на Ливърпул

Напускането на Трент Алекзандър-Арнолд ще му коства безусловната обич от привържениците на английския футболен шампион Ливърпул, заяви бившият защитник на "червените" Джейми Карагър