Португалия смаза беззащитния Андора, Роналдо подобри рекорда си за голове в един мач (ВИДЕО)

Швейцария с трудна победа при гостуването на Унгария, Фарьорски о-ви изненадаха Латвия

Португалия изля гнева си върху скромния тим на Андора, отбелязвайки шест безответни гола в двубой от група В от квалификационния цикъл за Мондиал 2018. „Мореплавателите” стартираха кампанията със загуба, но в днешния двубой се реабилитираха пред собствена публика, като основна заслуга за това имаше звездата на тима Кристиано Роналдо, който вкара четири гола. Андре Силва пък вкара първия си гол с националната фланелка, а името си сред голмайсторите записа и Жоао Кансело с красив гол в края на първата част.

Домакините  се хвърлиха в атака още с първия съдийски сигнал и след бърз щурм към вратата на Андора спечелиха корнер в първите секунди. Последва центриране на Куарешма, футболист на Португалия отклони с глава, но вратарят отби кълбото. В момента на изпълнение на корнера Роналдо бе дръпнат за фланелката и падна в наказателното поле, но бързо се изправи и засече отбитата от стража топка, отбелязвайки в 73-ата секунда от началото на мача.

Само две минути по-късно звездата на домакините бе точен за втори път. Куарешма центрира отляво, Роналдо се измъкна от бранител и със скок насочи с глава топката в долния ляв ъгъл за 2:0.

Доминацията на „мореплавателите” бе пълна, владеейки топката през 80% от времето, а единствената по-чиста възможност за Андора се откри в 12-ата минута, но Виктор Родригес стреля неточно.

Добър удар на Роналдо бе спрян от негов съотборник в 25-ата минута, а няколко по-късно Фонте не успя да преодолее Гомес от малка да дистанция.

Андре Силва бе близо до гол в 36-ата, но късметът и точността му убягнаха. Куарешма за пореден път направи отлично подаване, поставяйки топката на главата на Силва, който от 7-8 метра уцели напречната греда.

В 44-ата минута Жоао Кансело получи отдясно и в близост до аутлинията от малък ъгъл опита да подаде, но вместо пас нанесе удар, който изненада Гомес и кълбото посети мрежата на Андора за трети път.

Домакините започнаха втората част на високи обороти и в 47-ата Кристиано Роналдо отбеляза своя трети гол в мача. Андре Гомеш пусна остро центриране отдясно, а Роналдо засече от вратарското поле за 4:0.

Андора остана с човек по-малко в 62-ата, когато Жорди Рубио получи втори жълт картон и бе изгонен.

Шест минути по-късно Роналдо отбеляза четвъртия си гол в мача след пас на Фонте. Това бе и първия мач за Португалия, в който Роналдо успява да вкара четири гола.

Андора преживя нов шок в 70-ата минута, когато Марк Ребес влезе грубо в краката на Роналдо и получи червен картон.

Вратарят на гостите се намеси успешно при удар на Бернардо в 75-ата, а няколко минути след това отново трябваше да показва рефлекс при атака завършена от Андре Силва.

В 86-ата Куарешма изпълни пряк свободен удар и стреля директно към вратата. Топката се отби в бранител, а Андре Силва се бе включил навреме и стреля точно за 6:0, оформяйки крайния резултат.

В друг мач от група B лидерът в класирането Швейцария стига трудно до трите точки при гостуването на Унгария. Сеферович откри резултата след почивката, но с два гола Шалай изравни две по-късно.

Родригес отново даде аванс за „кръстоносците” в 67-ата, но пак Шалай върна паритета.

Минута преди края на редовното време резервата Стокер бе точен и донесе трите точки на своя тим, като Швейцария остава лидер в групата с пълен актив от 6 точки.

Фарьорските острови пък изненада Латвия, спечелвайки гостуването си с 2:0. Натещад откри в 17-ата минута, а Едмундсон подпечата победата на Фарьорските острови в 70-ата минута.