Продължава преотстъпването на защитник на Лудогорец

Продължава преотстъпването на защитник на Лудогорец

Вижте подробности

Десният бек на Лудогорец Жан Карничник остава в Целе поне до края на сезона, пише planetnogomet.si. Както е известно, договорът за преотстъпване на крайния защитник е до 31 януари 2024 година, но двата клуба се очаква да постигнат договорка за удължаване с още 6 месеца или за продажба на играча. Основната причина е предстоящото участие на Словения на Евро 2024. Карничник е част от селекцията на скиорите, които са в група с Англия, Дания и Сърбия. Заради това той иска да е максимално близо в полезрението на селекционера Матяж Кек. В настоящия си тим Жан играе редовно, докато в Разград рядко печелеше доверието на треньорите.

За Карничник е имало доста оферти на масата за преговори, но той ще остане в Целе. На хартия десният бек все още е футболист на Лудогорец и при всякакви движения словенецът трябва да се съобразява с орлите. Целе има опция да откупи правата на бившия бранител на Марибор и смята да се възползва от нея.

Интерес към Карничник е имало от Марибор и клубове от Германия и Италия. Футболистът не крие желанието си да отиде в чужбина поне още веднъж в кариерата си, но в същото време е вярно, че не искаше да поема никакви рискове преди Евро 2024, така че се очаква да се спре на „доказано“ решение.

Заминаването в чужбина през зимата определено би било вид риск, словенският селекционер Матяж Кек няма да може да си позволи да вземе на европейското първенство футболисти, които няма да играят за техните клубове, а връщане в Лудогорец ще означава точно това, констатират медиите в Словения.

Германската футболна федерация обяви сериозна печалба

Германската футболна федерация (ДФБ) отчете печалба от малко над 30 милиона евро през финансовата 2024 година, се казва в публикувания в петък финансов отчет на централата

Гьозтепе на Мъри Стоилов с втори нов

Турският тим се подсили с бразилец

Брюж се запъна пред Милан за трансфера на Яшари

Според информации от Белгия, Брюж категорично е отказал предложението на Милан за швейцарския полузащитник Ардон Яшари

Байер Леверкузен обяви заместника на Йонатан Та

Байер Леверкузен привлече младия защитник Абдула Фай от шведския Хекен с договор за пет години, съобщиха „аспирините“

Ливърпул привлече нов вратар

Фреди Уудман ще бъде трети избор през новия сезон

Олимпик Лион запази надежди, че може да играе в Лига Европа

Ръковдството на Олимпик Лион посочи условието, при което клубът ще може да участва в следващия сезон на Лига Европа

Уейн Рууни отряза аматьори

Легендата на Англия отказа да застане начело на Макълсфийлд

Дейвид Бекъм в болница

Английската легенда е претърпял операция

Жиру се завръща в Европа - подписва с Лил

Оливие Жиру е много близо до това да се завърне във френската Лига 1, след като е постигнал договорка с Лил за трансфер като свободен агент, информира Foot Mercato