Проверяват и версия за ляво антифашистко движение за нападанието в Дортмунд

Проверяват и версия за ляво антифашистко движение за нападанието в Дортмунд

Властите в Германия проверяват достоверността на публикувани в интернет писма, в които отговорност за нападението над отбора на Борусия Дортмунд поема крайноляво антифашистко движение, съобщиха германските медии

Властите в Германия проверяват достоверността на публикувани в интернет писма, в които отговорност за нападението над отбора на Борусия Дортмунд поема крайноляво антифашистко движение, съобщиха германските медии.
 
По данни на следствието посланието е публикувано в интернет в нощта след атаката, а причината е в политиката на клуба, който недостатъчно активно подкрепял каузите против расизма, национализма и десния популизъм.

Както стана известно по-рано, непосредствено до мястото на взрива е открита бележка, която дава основание на разследващите да предположат, че зад атаката стоят ислямисти. Според "Зюдойче цайтунг" бележката започва с "в името на милосърдния Аллах".

Както е известно, снощи три взрива избухнаха до клубния автобус на Борусия Дортмунд на път за стадиона за мача от Шампионска лига срещу Монако. Срещата бе отложена и ще се изиграе тази вечер.
Световен шампион за Моуриньо: Малък човек

Тюрам недоволен от гледната точка на Специалния за скандала в Лисабон

Прогноза: Победа за Лил в Лига Европа

Цървена Звезда с тежка визита във Франция

Чилаверт защити Престиани

Винисиус е първият, който обижда всички, обяви бившият вратар

Донарума: Да играя с Меси беше много специално

Това е един от най-хубавите спомени в живота ми

Александър Исак се завръща в игра за Ливърпул през март

Нападателят Александър Исак може да се завърне в игра за Ливърпул до края на следващия месец, разкри мениджърът на английския футболен клуб Арне Слот.

Артета след равенството с Уулвърхямптън: Можем да обвиняваме само себе си

Мениджърът на английския футболен клуб Арсенал Микел Артета призна, че отборът му може единствено да обвинява себе си за изпуснатата преднина от два гола при равенството 2:2 срещу последния във Висшата лига Уулвърхямптън.