С успеха си Реал събра 54 точки на второто място, колкото има и лидерът Барселона. Жирона е 12-и с 31.
В 26-ата минута Браим Диас пробва късмета си от малък ъгъл, но Гацанига пак спаси. Четири минути след това Дони ван де Беек можеше да даде аванс на Жирона, след като остана очи в очи с Куртоа, но белгиецът се намеси.
Реал Мадрид имаше инициативата и логично поведе в 40-ата минута. След центриране от корнер футболистите на Жирона не се справиха с изчистването на топката и тя падна на волето на Лука Модрич, който с изящно изпълнение я прати неспасяемо в мрежата – 1:0.
В 83-ата минута Реал Мадрид вкара втори гол. „Кралете“ организираха контраатака, при която Винисиус пусна за Мбапе, който впоследствие изведе бразилеца в наказателното поле, последва удар по земя и с лек рикошет Вини сложи край на головата си суша в Ла Лига - 2:0.