Реал Мадрид предлага нов договор на Куртоа

Реал Мадрид предлага нов договор на Куртоа
Източник: БГНЕС

Ръководството на Реал Мадрид ще предложи нов договор на Куртоа, защото в клуба са много доволни от изявите на 33-годишния вратар

В испанския гранд се надяват да успеят да се разберат с Куртоа за нов договор през следващия месец. Целта на „кралския“ клуб е да постигне споразумение с белгийския страж преди края на лятото.

Все още има една година от договора на ветерана с клуба, но в Реал Мадрид са доволни от нивото му и не виждат причина да чакат повече, преди да натиснат спусъка. В края на краищата той е един от най-важните играчи в състава им.

Следователно споразумение между двете страни е съвсем наблизо и всички признаци сочат, че Куртоа ще удължи официално престоя си в Реал Мадрид това лято.

Продължителността на новия му договор остава несигурна, въпреки че предишни информации говореха за двегодишна сделка.

През миналия сезон 33-годишният вратар записа 30 участия в първенството за Реал Мадрид и се възстанови от контузията на предните кръстни връзки.

През този период той натрупа 11 чисти мрежи и прави средно по 2,6 спасявания на мач с точност от 73%.

Може да е на 33, но Куртоа не показва признаци на забавяне. Предвид обичайната траектория за вратарите, той може би ще бъде основният вариант за Реал Мадрид поне за още няколко сезона.

Капитанът на Борусия (Мьонхенгладбах) отново е контузен

Тим Клайндинст има общо 6 минути в 3 от последните пет 5 на "жребчетата"

Мареска за Палмър: В момента той не може да играе два мача в рамките на 3 дни

„Затова целият фокус е върху Кардиф“, каза мениджърът на Челси

Манчестър Юнайтед реши за Коби Мейну

Халфът няма да бъде продаван през зимата

Конте: Трябва ни повече увереност

Наставникът на италианския шампион Наполи - Антонио Конте, изрази разочарование след поражението с 0:1 от Удинезе

Джон Тери шокира с признание за финала на ШЛ през 2008

Джон Тери призна, че е мислил за самоубийство след пропуснатата дузпа във финала на Шампионската лига през 2008-а година.

Ливърпул започна преговори за заместник на Салах

"Червените" искат Антоан Семеньо от Борнемут

Тер Стеген сам решава бъдещето си в Барселона

Това разкри Ханзи Флик

Белгиец подписва нов договор с Милан

"Росонерите" се разбраха с Алексис Салемакерс

Борусия Дортмунд подкрепи Джоб Белингам след червения картон

Полузащитникът на Борусия Дортмунд Джоб Белингам се радва на подкрепата на клуба след червения си картон, получен при равенството 1:1 срещу Фрайбург в среща от Бундеслигата в неделя