Робен и Алаба поведоха Байерн към победа над Вердер (ВИДЕО)

РБ Лайпциг обърна Хофенхайм, Кьолн отнесе последния Дармщад

Байерн (Мюнхен) продължи победния си ход в Бундеслигата. Отборът на старши треньора Карло Анчелоти се наложи над Вердер (Бремен)  с 2:1 като гост в мач от 18-ия кръг. Това бе втори пореден успех за баварците откакто се поднови първенството след зимната пауза.

Срещата на „Весерщадион” бе изгледан от 42 100 души. Байерн изкова успеха си през първото полувреме. След половин час игра резултатът бе открит чрез Ариен Робен. Франк Рибери проби в наказателното поле и подаде към холандеца, който с удар от движение вкара красив гол.

В добавеното време Давид Алаба удвои след майсторско изпълнение на пряк свободен. Той прати топката в горния ляв ъгъл и, въпреки че вратарят Вийдвалд хвана посоката, нямаше как да стигне до топката.

В началото на второто полувреме отборът на Вердер намали изоставането си. Крузе получи в наказателното поле, финтира добре Алаба и със силен удар не остави шансове на Мануел Нойер.

Това бе втора поредна домакинска загуба за Вердер с 1:2. В миналия кръг тимът отстъпи пред Борусия (Дортмунд).

Байерн (Мюнхен), който постигна 13-ата си поредна победа над Вердер в Буднеслигата, е първи с 45 точки.

РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ ГЛЕДАЙТЕ ТУК!

Вторият РБ Лайпциг също постигна победа в този кръг. „Червените бикове” победиха Хофенхайм с 2:1 като домакини. До успеха се стигна след обрат.

Гостите доиграха двубоя с човек по-малко, след като Сандро Вагнер  получи директен червен картон в 60-ата минута.

Това бе първа загуба за Хофенхайм през този сезон в първенството.

В двубоя от дъното на таблицата Инголщад победи Хамбургер с 3:1 като домакин и го изпревари в класирането.

Волфсбург загуби Аугсбург с 1:2, а Кьолн отнесе с 6:1 последния Дармщад.