Рома измести Милан от третото място след успех над Верона (ВИДЕО)

Рома измести Милан от третото място след успех над Верона (ВИДЕО)

Авторът на попадението бе Солбакен

Рома победи с 1:0 гостуващия Верона и се изравни по точки с Милан, като измести "росонерите" от третото място в класирането на Серия "А". В герой за "джалоросите" се превърна привлеченият през януари Ола Солбакен. Норвежкият халф за първи път започна като титуляр, а в края на първото полувреме донесе победата на тима си с хубав удар след пас на Леонардо Спинацола. Верона не създаде почти нищо в атака и остана в зоната на изпадащите с актив от 17 точки.

Солбакен пропусна добър шанс да открие резултата от пряк свободен удар, а Ейбрахам остана на терена само четвърт час. Английският национал получи удар в лицето при едно единоборство и беше заменен от Андреа Белоти. Рома атакуваше повече, но повечето комбинации на домакините не носеха заплаха за защитата на Верона.

В средата на полувремето имаше няколко епизода, в които играчи на двата тима се спречкаха. Съдията Симоне Соца не се поколеба да вдигне жълти картони на най-активните в протестите си футболисти, а официално предупреждение си заслужи и Моуриньо. Стражът на Верона Лоренцо Монтипо се справи с коварен шут на Леонардо Спинацола, но в 45-ата минута нямаше какво да стори при удар на Солбакен. Норвежецът завърши красива атака на "джалоросите", изострена от пас с пета на Спинацола. Последва точен изстрел по диагонала и Рома поведе.

В началото на втората част "вълците" се прибраха в половината си и започнаха да разчитат основно на контраатаки. Наставникът на гостите Дзафарони потърси повече опции в предни позиции с пускането на Кевин Лазаня и Джейдън Браф, но отборът му трудно стигаше до удари към вратата на Руи Патрисио. За Рома пък влязоха Мехмет Зеки Челик и Никола Залевски.

Четвърт час преди края Белоти беше изпреварен от вратаря на Верона Монтипо и го настъпи по ръката. Действията все по-често бяха пред наказателното поле на Рома, но отбраната на домакините изглеждаше стабилна. В 89-ата минута Белоти отправи хубав удар с глава, но Монтипо изби в корнер. Това беше последното интересно действие в двубоя, който завърши с минимален, но заслужен успех на "вълците".

Кметът на Лондон кара Челси да строи нов стадион

Кметът на Лондон Садик Хан отправи покана към ръководството на Челси да започне преговори за нов стадион

Вдигат двойно заплатата на Груев

Халфът с клауза в договора при промоция за Висшата лига

Аморим: Дори да спечелим Лига Европа, няма да си спасим сезона

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Рубен Аморим призна, че първият му сезон на „Олд Трафорд“ е провал — дори и отборът да спечели Лига Европа

Петко Христов на плейоф за влизане в Серия А

Индзаги върна Пиза в елита след 34 години

Реал Мадрид дава по още 12 месеца на Лукас Васкес и Модрич

Първият и третият капитан на Реал Мадрид - съответно Лука Модрич и Лукас Васкес, получават краткосрочни договори до 13 юли, съобщи „AS“

Гулит: Феновете на Юнайтед и Челси вече не си познават клубовете

Нидерландската футболна легенда Рууд Гулит разкри, че никога не е мечтал да бъде мениджър и е бил „въвлечен насила“ в ролята си на играещ треньор в Челси през 90-те

Интер ще е без Индзаги и Чалханоглу срещу Верона

Треньорът на Интер Милано Симоне Индзаги и халфът на отбора Хакан Чалханоглу бяха наказани за по един мач, съобщиха от италианската футболна асоциация

Брентфорд иска 70 милиона евро за Мбемо

Брентфорд знае, че ще е много трудно да задържи звездата си Браян Мбемо и за следващия сезон, тъй като интерес към него има от страна на Нюкасъл, съобщи изданието „The Telegraph“

Ким Мин-дже се надява, че ще остане в Байерн Мюнхен

Централният защитник на Байерн Мюнхен Ким Мин-дже коментира спекулациите около бъдещето си