Рома на Де Роси разби Монца при визитата си (ВИДЕО)

"Римските вълци" нанизаха цели четири гола на противника

Рома разгроми с 4:1 Монца като гост в мач от 27-ия кръг на Серия А. Така римските „вълци“, водени от Даниеле де Роси, продължават възходящата си линия.

Римляните са в серия от три поредни победи. След днешната се изкачиха до петото място в класирането с актив от 47 точки. В същото време Монца е 11-и с 36 точки.

Головете за успеха срещу Монца бяха дело на Лоренцо Пелегрини, Ромелу Лукаку, Пауло Дибала и Леандро Паредес. Домакините вкараха почетен гол в края, дело на Андреа Карбони.

Столичани влязоха по-добре в мача и в 18-ата минута стигнаха до гол. Браян Кристанте получи от Дибала и реализира, но попадението беше отменено след намеса на ВАР. Оказа се, че има засада.

Беше ясно, че натискът на Рома рано или късно ще даде резултат. Точно това се случи в 38-ата минута. Лукаку комбинира с Лоренцо Пелегрини, който реализира за 1:0.

Четири минути по-късно „вълците“ удвоиха преднината си. Пауло Дибала влезе в ролята на асистент, а Ромелу Лукаку се разписа. Белгийският национал преодоля вратаря с удар по земя.

В 63-тата минута Рома направи резултата класически. Дойде и редът на Дибала да се разпише. Той изпълни превъзходно пряк свободен удар и запрати топката в противниковата мрежа.

Осем минути преди изтичането на редовното време гостите получиха правото да бият дузпа след намеса на ВАР. Зад топката застана Леандро Паредес. Той запази хладнокръвие и покачи до 4:0.

Монца все пак стигна до почетен гол в 87-ата минута. Андреа Карбони преодоля  Миле Свилар със страхотно изпълнение. Разбира се, този гол нямаше как да окаже влияние върху крайния изход. Рома се поздрави с нови три точки.