Рома нанесе историческа втора загуба на Ювентус в Серия А (ВИДЕО)

"Вълците" устискаха преднината си от 2:1 с човек повече благодарение на вратаря Шчесни

Рома нанесе втора загуба на шампиона Ювентус в дербито от 2-ия кръг на италианската Серия А. Миралем Пянич откри от свободен удар в 61-ата минута. Патрис Евра остави гостите от Торино с 10 човека в 78-ата минута след два бързи жълти картона преди в следващата минута Един Джеко  да удвои за столичани. В края Пауло Дибала намали с първия си гол за Юве, а в добавеното време вратарят на Рома Войчех Шчесни се превърна в герой, недопускайки гостите да стигнат до героично равенство.

Никога досега в историята си Ювентус не е губил първите си два шампионатни мача. А предишният действащ шампион с толкова лош старт е бил Болоня през 1941/42.

Миналия сезон двата отбора извъртяха 0:0 на „Олимпико”. Ювентус загуби 0:1 от Удинезе у дома в първия си мач миналия уикенд, докато Рома записа равенство 1:1 във Верона срещу едноименния тим.

Рома не успя да материализира своето превъзходство през първото полувреме. Удар на Миралем Пянич срещна гредата при преодолян Буфон при най-чистото положение на домакините. Босненецът нямаше късмет в 25-ата минута.

Иначе още в 1-ата минута Алесандро Флоренци изкрещя за дузпа, след като падна под натиска на Марио Манджукич. Реферът Никола Рицоли обаче демонстрира абсолютна незаинтересованост.

Буфон направи две спасявания в началото на второто полувреме.

Миралем Пянич хвърли в екстаз „Олимпико” с точно изпълнение на свободен удар в 61-ата минута. Босненският национал накара Буфон да не мръдне с технично изпълнение над стената в горния ляв ъгъл.

Дибала опита да повтори изпълнението пред другата врата, но не улучи.

Дързък удар на Пол Погба с глава мина на около метър от вратата, пазена от Шчесни в 71-ата минута. В ответната атака Буфон се реабилитира със спасяване при далечен шут в долния ъгъл на Наинголан.

Патрис Евра получи два жълти картона в рамките на 3 минути – между 75-ата и 78-ата минути, преди в 79-ата Един Джеко да реши мача с втори гол с глава. Нападателят засече с глава центриране на Яго Фалке отляво за 2:0.

2 минути преди изтичането на редовното време при необичайна контраатака на Юве Пауло Дибала върна интригата с първия си гол за „бианконерите” след трансфера от Палермо. Той се възползва от хубава топка на Роберто Перейра отдясно и направи 1:2.

Шчесни спаси Рома в добавеното време. Дибала изпълни перфектно корнер, Леонардо Бонучи насочи топката надолу, но в последния момент вратарят извади.