Рома взима бивш треньор на Лацио на мястото на Раниери

Рома взима бивш треньор на Лацио на мястото на Раниери

Опитният специалист си тръгва след края на сезона

Клаудио Раниери не възнамерява да остане старши треньор на Рома през следващия сезон, въпреки отличните резултати на отбора под негово ръководство.

Раниери пое Рома през есента след уволнението на Иван Юрич и успя да извади отбора от кризата, но специалистът смята да се придържа към първоначалния план да води тима до лятото, след което да заеме поста изпълнителен директор на клуба.

Въпреки че Рома го помоли да остане като старши треньор на клуба, Раниери беше ясен в намеренията си.

Рома продължава да търси наследник на 73-годишния Раниери, като според информации в италианските медии фаворит е бившият треньор на Наполи, Ювентус и Лацио Маурицио Сари.

 

НА ЖИВО: Франция - Ирак 1:0

Следете мача от Мондиал 2026 на живо с нас тук

Кирил Десподов и ПАОК с нов треньор начело

Италианец поема гръцкия тим

Двама защитници напуска Реал Мадрид

Раул Асенсио и Фран Гарсия се очаква да напуснат Реал Мадрид това лято, предава авторитетният италиански журналист - Фабрицио Романо

Тотнъм влиза в преговори с Ливърпул за Гакпо

Тотнъм Хотспър е започнал разговори с Ливърпул относно възможността да привлече Коди Гакпо през летния трансферен прозорец

В Италия избраха нов президент на футбола

Италианският футбол има нов лидер в лицето на Джовани Малаго

Моуриньо поиска Мак Алистър от Ливърпул

Завърналият се начело на Реал Мадрид Жозе Моуриньо е определил Алексис Мак Алистър като основната си трансферна цел за подсилване на халфовата лития на „белите“ през лятото, твърди El Nacional