Роналдо в скандално интервю: Юнайтед ме предаде!

Роналдо в скандално интервю: Юнайтед ме предаде!

Португалецът изгори всички мостове на "Олд Трафорд"

На Кристиано Роналдо му писна от нападките, подигравките и безкрайните игри, които бяха насочени срещу него през последните няколко месеца. В ексклузивно интервю за известния журналист Пиърс Морган португалецът призна, че се чувства предаден заради опитите да бъде изгонен от клуба.

Той каза, че се чувства предаден от начина, по който е бил третиран от Манчестър Юнайтед, раздразнен, че е превърнат в „черна овца“, която е обвинявана за всичко, което се е объркало в клуба, и вярва, че сега е наврян в ъгъла.

За малко повече от година Кристиано Роналдо работи с трима мениджъри, след като се завърна на „Олд Трафорд“. За първия, неговият бивш съотборник Оле Гунар Солскяер, който беше уволнен само седмици след завръщането на Кристиано, португалецът каза, че изпитва само уважение. За другите двама – Ралф Рангник и настоящия мениджър Ерик тен Хаг, той няма какво да каже.

За Рангник, който не беше ръководил футболен отбор повече от десетилетие, Кристиано каза: „Ако дори не си треньор, как ще бъдеш мениджър на Манчестър Юнайтед? Никога дори не бях чувал за него.“

Относно Тен Хаг, който отстрани Кристиано от първия тим миналия месец заради отказа да португалеца да влезе в игра от резервната скамейка в последната минута срещу Тотнъм, Роналдо каза: „Не изпитвам уважение към него, защото той не показва уважение към мен. Ако ти не изпитваш уважение към мен, аз никога няма да имам уважение към теб.“

"Да, те се опитаха да ме изгонят. Не само треньорът, но и още двама-трима души около клуба. Чувствах се предаден. Не бива да говоря дали искаха да се отърват от мен, но не ме интересува. Да, чувствам се предаден и мисля, че някои хора тук не ме искаха, не само тази година, но и миналата също", сподели португалската звезда.

„Не знам защо Уейн Рууни ме критикува толкова лошо... вероятно защото той приключи кариерата си, а аз все още играя на високо ниво.“ След това португалецът се засмя и добави: „Няма да кажа, че изглеждам по-добре от него, което е вярно...“

У дома, през април, той и партньорката му Джорджина претърпяха непоносимата загуба на малкия им син по време на раждането, сърцераздирателна трагедия, при която сестрата близначка на момчето оцеля.

По някакъв начин той намери сили да продължи да играе, подхранван отчасти от удивителната подкрепа, която получи от феновете на съперничещите си клубове като Ливърпул, където публиката пееше You'll Never Walk Alone в седмата минута (Роналдо носи номер 7 на фланелката си ) на следващия им домакински мач.

 

Той признава: „Никога не съм очаквал да видя това.“

Кристиано и Джорджина също така получиха лична съболезнователна бележка от кралското семейство, което ги удиви и трогна в еднаква степен.

Шокиращо, но португалският футболист не получи същата подкрепа от клуба си, който той обвинява в липсата на „емпатия“, особено когато тримесечната му дъщеря беше хоспитализирана през юли и той не успя да се върне навреме за предсезонната подготовка, защото искаше да остане с нея.

Кристиано Роналдо казва, че висши ръководители на „Олд Трафорд“ дори са се съмнявали в него, когато е обяснявал защо не може да се върне, което го е накарало да се почувства „наранен“ и „лош“.

Не така трябваше да свърши приказката.

Преди малко повече от 14 месеца Кристиано Роналдо сензационно се завърна в Манчестър Юнайтед.

„Последвах сърцето си“, казва Кристиано простичко, потупвайки се по гърдите. „Той (сър Алекс) ми каза: „Не е възможно да отидеш в Манчестър Сити“, а аз му казах: „Добре шефе!“

Центърът на недоволството му е, че Кристиано Роналдо мрази да губи и иска да работи в печеливша среда. Той смята, че Манчестър Юнайтед се нуждае от драстични стъпки, за да се поправи, включително и от напускането му.

„Както е казал Пикасо, трябва да го разрушите, за да го възстановите (точният цитат на художника е: „Всеки акт на създаване е първо акт на унищожение.“) и ако те започнат с мен, за мен това не е проблем.“

„Обичам Манчестър Юнайтед, обичам феновете, те винаги са на моя страна. Но ако искат да го направят различно... трябва да променят много, много неща.“

Що се отнася до това какво мисли сър Алекс за настоящата ситуация, Роналдо казва: „Той знае по-добре от всеки друг, че клубът не е на пътя, който заслужава да бъде. Той знае. Всички знаят. Хората, които не виждат това... това е, защото не искат да видят, те са слепи.“

Цялото интервю с Роналдо ще бъде излъчено в сряда вечерта.

Енцо Мареска иска Челси да изпробва различни тактики по време в САЩ

Мениджърът на Челси Енцо Мареска е доволен от представянето на "сините" при победата с 2:0 срещу ФК Лос Анджелис в груповата фаза на Световното клубно първенство.

Милан предлага Рафаел Леао в сделка за Араухо

Милан е готов да направи опит да привлече уругвайския защитник на Барселона Роналд Араухо

Реал Мадрид задържа Браим Диас с нов договор

Реал Мадрид е постигнал споразумение с мароканския национал Браим Диас за нов дългосрочен договор

Шерки: Мога да спечеля „Златната топка“ в Манчестър Сити

Раян Шерки заяви, че е избрал да подпише с Манчестър Сити, тъй като вярва, че може да спечели "Златната топка"

Уатару Ендо се обясни в любов на Ливърпул

Ливърпул е невероятен клуб със специални фенове, заяви халфът

Джеко се завръща в Серия А

Ръководството на Фиорентина е изпреварило конкуренцията на друг италиански тим - Болоня, за да постигне устна договорка с бившата звезда на Интер и Рома Един Джеко

Българка ръководи мача на откриването на Евро 2025 за девойки

Кристина Георгиева получи престижния наряд от УЕФА

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул

Манчестър Юнайтед хареса вратаря на Аталанта за заместник на Онана

Марко Карнезеки влиза в плановете на „червените дяволи“