Рууд ван Нистелрой иска яснота за бъдещето си в Лестър

Рууд ван Нистелрой иска яснота за бъдещето си в Лестър

Мениджърът на Лестър Сити Рууд ван Нистелрой заяви, че се надява бъдещето му в клуба да стане ясно в максимално кратки срокове, тъй като иска да планира следващия сезон във второто ниво на английския футбол Лига Чемпиъншип, ако остане начело.

Домакинското поражение с 0:1 от Ливърпул вчера остави отбора на 19-о място в класирането след 33 мача и пет кръга преди края със сигурност изпада. А бившият нападател на Манчестър Юнайтед Ван Нистелрой беше назначен на поста в края на ноември, когато замени Стив Купър. Но му беше трудно да обърне съдбата на тима, като постигна едва две победи в 20 мача начело във Висшата лига.

А вчерашното поражение с 0:1 е девето подред като домакини за "Лисиците", които също така и в същите девет мача не са вкарали гол – рекорд в Лигата.

"Трябва да използваме времето до края на това първенство, за да се подобрим. Клубът продължава да работи и моята задача е да го оставя на възможно най-доброто място в класирането, но и като ниво на играта".

Попитан дали остава начело на отбора и през следващия сезон, вече в Чемпиъншип, той отговори: "Надявам се да науча скоро. Новият сезон ще започне не след дълго и трябва да се започне подготовка, за да продължим напред. Колкото по-скоро се знае – толкова по-добре".

В играта на отбора срещу Ливърпул имаше някои положителни моменти, но изпадането се чувстваше като неизбежно от месеци насам.

"Много съм разочарован, че това вече е окончателно потвърдено. Продължихме да се надяваме и да се борим, но през последните седмици разликата, за наше съжаление, се увеличи до 17-ото място. Никога не сме се предавали, но когато събитията се развиват така, виждаш как неизбежния край идва", казва още нидерландският мениджър.

"Но животът продължава и през следващата кампания. Така че моята работа е да направя най-доброто за клуба. Очаквам яснота за това как хората в управата искат да продължат. Моята цел е да остана и да продължа", завърши Ван Нистелрой.

Ван дер Ваарт: Винисиус е ужасен!

„Има негова страна, която ме натъжава“, казва бившият играч на Реал

Англия ще има между 5 и 7 отбора в Шампионската лига догодина

Това стана ясно след победата снощи на Арсенал над Спортинг в Лисабон

Кай Хаверц: Победата над Спортинг е ключов момент за Арсенал

Победата на Арсенал с 1:0 над Спортинг на четвъртфинала в Шампионската лига е ключов момент за английския клуб след двете поредни загуби във ФА Къп и Купата на лигата“, каза нападателят Кай Хаверц.

Хари Кейн: Байерн ще се опита да играе по същия начин и на реванша

Нападателят на Байерн Мюнхен Хари Кейн коментира победата с 2:1 над Реал Мадрид в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига.

Треньорът на Спортинг: Моментна липса на концентрацията ни струва твърде скъпо

Старши треньорът на Спортинг Руи Боржеш запазва надежди за реванша, въпреки загубата у дома с 0:1 от Арсенал в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига.

Артета похвали вратаря Рая след победата на Арсенал в Лисабон

Мениджърът на Арсенал Микел Артета приветства вратаря Давид Рая за спасяванията му при победата с 1:0 като гост на Спортинг Лисабон в първи мач от четвъртфиналите на Шампионската лига.