Салах се надява на триумф в турнира за Купата на африканските нации

Салах се надява на триумф в турнира за Купата на африканските нации

"Ще бъда много щастлив да спечеля този турнир", разкри звездата на Египет

Мохамед Салах вярва, че ще успее да изведе Египет до триумф в Купата на африканските нации. Звездата на Ливърпул говори преди решителния мач на “фараоните” срещу Капе Верде утре, въпреки че той няма да играе в тази среща, тъй като е с контузия.

“Разбира се, че много ще се радвам да спечеля турнира. Печелил съм всичко освен този трофей. Ще се случи по някакъв начин, вярвам в това. Това, което вярвам, успявам да постигам, така че рано или късно ще се случи”, сподели Салах.

Нападателят дебютира за Египет през 2011 г., а година по-рано отборът спечели последната от рекордните си Купи на африканските нации. Откакто той е в отбора, “фараоните” на два пъти губят финала - през 2017 г. в Габон и преди две години в Камерун.

“Всеки знае какво означава за всеки играч да спечели Купата на африканските нации. Нямахме късмет на последния турнир, както и в Габон. Играчите са силно мотивирани да спечелят турнира”, каза още Салах.

В настоящия турнир обаче Египет не се представя на очакваното ниво. Тимът направи равенства в първите си два мача - срещу Мозамбик и Гана. Сега на отбора му предстои мач срещу Капо Верде, който вече си е осигурил класиране за следващата фаза. Салах ще пропусне този двубой, като се очаква той да се възстанови за четвъртфиналите, ако Египет успее да стигне до тази фаза.

“Моята контузия е факт, но по-важно е да говорим за мача. Настроени сме позитивно, имаме отлични играчи и страхотен отбор. Трябва просто да се борим. Вярвам, че със здрава работа всичко е възможно. Трябва да спечелим един мач, за да се класираме. Досега не се справяме по възможно най-добрия начин, но имаме фантастичен отбор и треньор, така че трябва да останем концентрирани”, коментира още звездата на Египет.

Мануел Нойер ще играе срещу Спортинг

Треньорът на Байерн (Мюнхен) Венсан Компани говори пред медиите преди утрешното домакинство на Спортинг (Лисабон) в Шампионската лига

Брюж уволни треньора си преди домакинството на Арсенал

Клуб Брюж уволни треньора Ники Хайен два дни преди да бъде домакин на Арсенал в Шампионската лига и го замени с бившия си мениджър хърватина Иван Леко.

Контузените в Барса се оправят

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик заяви, че отборът му е близо до преодоляване на проблемите с контузии, които повлияха на резултатите им през последните месеци.

Жребият е хвърлен: Вижте двойките за ФА КЪП

Жребият за третия кръг на най-стария футболен турнир в света – ФА Къп – бе изтеглен и донесе на феновете няколко интригуващи сблъсъка.

Пьотровски с първи гол след трансфера от Лудогорец

Полският национал Якуб Пьотровски отбеляза първото си попадение с екипа на Удинезе, след като бе привлечен от Лудогорец. Това се случи при домакинското поражение с 1:2 срещу Дженоа в мач от 14-ия кръг на Серия А.

Треньорът на ПСВ хвали Диего Симеоне

Диего Симеоне беше похвален от треньора на ПСВ Айндховен Петер Бош, докато Атлетико Мадрид засилва стремежа си към автоматично класиране за елиминационните фази на Шампионската лига.

Добри новини в Милан, Пулишич пътува за Торино

Халфът възстановен в последния момент

Възходът на Парма продължава (ВИДЕО)

Бенедичак е герой за пармалатите в Пиза

Германия уреди контрола за март

Бундестима среща Швейцария