"Сан Сиро" видя всичко на Милан - Славия (ВИДЕО)

Магията на Леао измъкна "росонерите"

Милан надви Славия Прага с 4:2 в първи осминафинал от Лига Европа. Турнирът е голямата цел на "росонерите" през кампанията, след като тимът на Стефано Пиоли няма шансове в Серия А, където изостава чувствително Интер, отпадна от Купата на страната.

На "Сан Сиро" обаче италианският колос направи невъзможното, за да си услужни ситуацията. Домакините играха повече от час с човек повече, след като Малик Диуф нацели лошо Криситан Пулешич при опит за шпагат.

Минути по-късно "росонерите" поведоха в резултата, а в основата на попадението бяха главните заподозряни Рафаел Леао и Оливие Жиру. Двамата взаимодействаха по магически начин и френският таран вкара с глава, след като португалецът му достави перфектния пас на втора греда.

И това обаче не стресна смелия тим на Славия, изравнил резултата само 120 секунди по-късно. След корнер и несигурна намеса на Симон Кяер, топката попадна у Давид Доудера, който с удар от воле не остави шанс на Майк Менян.

До края на полувремето Милан удари на два пъти. Първо Тижани Райндерс стреля силно под ъгъл извън наказателното поле, с което изненада вратаря на гостите Индрих Станек. А точно преди почивката и Рубен Лофтъс-Чийк с глава покачи на 3:1.

Комфортният аванс и численото преимущество на терена видимо успокои отборът на Пиоли, който твърде наивно допусна второ попадение. В 65-ата минута центриране от статично положение намери на втора греда резервата Иван Шранц, който побърза да стреля, а Менян нямаше много какво да направи.

Последваха равностойни минути, в които чехите дори опитаха да стигнат до равенство. Това обаче не се случи, а 5 минути преди края на редовното време Леао се разходи през защитата на съперника, след което вкара ефектно за 4:2.

Фиорентина засили Сасуоло към Серия Б с пет гола (ВИДЕО)

Ла Виола все още вярва в класирането си за Европа

ПАОК и Десподов върнаха битката за титла в Гърция (ВИДЕО)

Солунският гранд победи АЕК Атина с 3:2

ПСЖ е шампион на Франция за 12-ти път! (ВИДЕО)

Парижани си гарантираха титлата след като Олимпик Лион победи Монако с 3:2

Виляреал наниза три гола на Райо Валекано в преследването на зона "Европа"(ВИДЕО)