Саутхемптън взе минимален аванс срещу Ливърпул за Купата на Лигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Светците" оставиха Ливърпул без победа през 2017г.

Саутхемптън победи с 1:0 Ливърпул в първия мач помежду им на 1/2-финалите за Купата на Лигата. Единственото попадение отбеляза Нейтън Редмънд в 20-та минута, а "мърсисайдци" не впечатлиха с нищо и оставиха доста въпросителни пред Юрген Клоп.

Двата отбора започнаха доста открито и атаките се редяха пред двете врати. В 18-та минута Ливърпул създадоха много бърза атака през Емре Джан, Фирмино и Лалана, но бразилецът не успя да отбележи след добра намеса на Фостър.

В 20-та минута Джей Родригес намери Редмънд, който отправи няколко удара към вратата и от третия вече успя да наниже топката в мрежата на Ливърпул.

В 43-та минута Бертранд се откъсна от защитата на „мърсисайдци“ и подаде към Тадич, който продължи за Редмънд, но Кариус се справи.

Малко след почивката Соарес спечели топката срещу Милнър и спечели пряк-свободен удар за Саутхемптън, но удара му от статичното положение не затрудни Кариус. Против очакванията, „светците“ бяха по-активният отбор и беше по-вероятно да увеличат преднината си вместо да получат изравнително попадение.

Лалана и Фирмино се отчетоха с плахи удари към вратата, а импулс в играта на гостите внесе влизането на Коутиньо, който влезе в 62-та минута, но и той не успя да донесе гола за гостите.

Така "светците" излизат с едни гърди напред преди реванша на "Анфийлд". Победителят от тази двойка най-вероятно ще срещне Манчестър Юнайтед на финала, след като "червените дяволи" победиха с 2:0 Хъл Сити в първата им среща вчера.