Серия А тръгва отново в българския ефир

Серия А тръгва отново в българския ефир

"ТВ7" и "ББТ" ще предават общо 4 срещи на кръг от италианския елит, твърди в-к "Преса"

Италианската Серия А ще тръгне в ефира на ТВ7 до броени дни, твърди вестник „Преса". След като от медията не успяха да се сдобият с мачове от родната „А" група, насочиха усилията си към последния голям европейски шампионат, който не се излъчва у нас.

Очаква се телевизията да предава по четири срещи на кръг, като най-интересната ще върви по ТВ7, а останалите три по ББТ. От лятото двата канала имат един и същ собственик.

По принцип цената на италианското първенство е 800 000 евро на сезон, но в този случай сумата ще бъде далеч по-ниска, тъй като от Калчото вече изминаха 13 кръга и остават още 25. Шампионатът на Апенините е по-евтин в сравнение с английската Висша лига (2,5 млн. евро годишно) и испанската Примера дивисион (1,3 млн. евро).

От ТВ7 бяха много близо до договор за Серия А и в края на август. Тогава, броени часове преди затварянето на летния трансферен прозорец, имаше голяма вероятност Димитър Бербатов да заиграе във „Фиорентина" и „Ювентус". В последния момент българският голмайстор предпочете офертата на „Фулъм" и остана в английската Премиършип.

До месец трябва да стане ясно и името на телевизията, която ще излъчва Висшата лига у нас през следващите три години. Това първенство е запазена марка на Диема, но предвид високата цена, която му искат от Острова, може да премине и в друг ефир. Сериозен интерес към него проявяваха собствениците на „Булсатком", преди фирменият им канал ТВ+ да се сдобие с мачовете от „А" група. 
Тухел каза защо не е извикал Трент в Англия

Селекционерът на Англия Томас Тухел обясни причините за липсата на повиквателна на Трент Александър-Арнолд

Милан изпрати ненужен в Динамо Загреб

Динамо Загреб уреди привличането на халфа на Милан Исмаел Бенасер, съобщи Фабрицио Романо

Швед ще свири Грузия – България

Домакините са абсолютни фаворити в Тбилиси

Джон Стоунс отпадна от състава на Англия

31-годишният бранител на Манчестър Сити има мускулен проблем

Петима младежки национали на Люксембург в болница след катастрофа

До инцидента във Франция се е стигнало заради внезапно прилошаване на водача на автобуса

Европейските шампиони от Испания избраха Гранд Хотел Millennium Sofia – дома на Palms Royale Sofia

Хотелът осигури пълноценна почивка, уединение и удобства от световен ранг

Килиан Мбапе иска повече време за почивка на футболистите

„Разбирам и хората пред телевизорите - печелиш много пари, така че трябва да играеш“

Испания отново на „Васил Левски“, но без Ямал

Селекционерът на Испания коментира ситуацията с новата перла на Барселона

В Германия: Съсипаха от критики Бундестима

"Исторически неуспех“, пише „Кикер“, а „Билд“ окачестви представянето като "голям германски провал"