Шави: Няма да спечелим нищо, ако не даваме всичко от себе си

Шави: Няма да спечелим нищо, ако не даваме всичко от себе си

„Барселона трябва да покаже дух, ако иска да успее този сезон“, смята треньорът

Подигравките на футболните фенове и критиките в социалните мрежи са признак, че нещата не вървят добре за Барселона, коментира треньорът Шави.

Слабото представяне и лошите резултати напоследък вкараха отбора в криза и старши треньорът Шави Хернандес трябва бързо да промени нещо, за да може каталунците да имат успех през сезона.

Наставникът не пощади никого на пресконференцията след снощната измъчена победа с 3:2 срещу Алмерия на "Камп Ноу". Феновете се подиграват на Барса заради трудностите срещу единствения тим без спечелен мач в испанската Ла Лига.

"Ако не се възползваме от шансовете си, трябва поне да сме агресивни и да покажем дух. Няма да стигнем доникъде без да бягаме като животни и няма да спечелим нищо, ако не даваме всичко от себе си. Трябва да се събудим, не е заради футбола, а заради духа", каза Шави.

Бившият халф на каталунците заяви, че играчите трябва да се стегнат и да не живеят с миналите успехи. Той напомни на всички, че този състав няма нищо общо с талантливите му съотборници от 2010-а, с които е спечелил всички възможни трофеи.

"Не сме отборът от 2010-а, нямаме същото качество, нямаме същата класа и същия индивидуален капацитет. Миналата година спечелихме два трофея, защото показахме дух и дадохме всичко от себе си. Отговорността е моя и исках това да се случи отново. През втората част срещу Алмерия показахме част от този дух и затова спечелихме. В това отношение сблъсъкът с тях беше ползотворен за нас. От първото полувреме можем да научим какво да не правим, а от второто - какво трябва да правим", добави още испанският специалист, цитиран от АП.

Миналата кампания Барселона завоюва титлата в първенството и суперкупата на Испания. През настоящата спечели групата си в Шампионска лига и се класира за осминафиналите за първи път в последните три издания. Ще играе и за Купата на краля от януари.

Триумфът над Алмерия прекъсна серията на "Блаугранас" от три поредни двубоя без победа, но тимът е все още на 4 точки от втория в класирането на шампионата Реал Мадрид и на 6 от лидера Жирона. Тази вечер Реал е гост на Алавес, а Жирона - на Бетис.

Последният мач за Барселона през годината е приятелска среща с мексиканския Америка в САЩ тази седмица, а първият им за 2024-а е гостуване на Лас Палмас за първенство на 4 януари.

Джаксън е дал “зелена светлина” на Нюкасъл

Нападателят има желанието да премине при “свраките”

Хари Магуайър с оптимистични мисли за новия сезон

“Искаме да сме успешни”, заяви защитник на Манчестър Юнайтед

Напрежение в ПСЖ, Донарума изваден от състава

Луис Енрике няма да ползва вратаря за Суперкупата на Европа

Титла? Юнайтед с по-голям шанс да изпадне

Ливърпул е големият фаворит

Стоилов плаши Моуриньо с рекорд

Фенербахче гостува в Измир през уикенда

Сабах пълни стадиона за Левски

Половината места вече са продадени

Украинец от Рома става съотборник на Илия Груев

Английският Лийдс проучва ситуацията около нападателя на Рома Артьом Добвик и планира за изпрати оферта за украинеца, съобщава италианският вестник Gazzetta dello Sport.

Тежка контузия за защитник на Борусия Д

Защитникът на Борусия Дортмунд Никлас Зюле вероятно е скъсал мускул на прасеца по време на приятелския двубой на германския тим срещу Ювентус в неделя в Дортмунд.

Тотнъм иска крило на Манчестър Сити

Тотнъм е започнал преговори с Манчестър Сити за трансфер на крилото Савиньо, съобщава информационната агенция PA.