Шедьовър на Бруно донесе труден успех на Юнайтед (ВИДЕО)

„Червените дяволи“ биха трудно опашкаря Бърнли

Манчестър Юнайтед постигна много трудна победа с 1:0 при визитата си на Бърнли от VI кръг на английската Висша лига.

Красив гол от воле на капитана Бруно Фернандеш точно преди почивката даде глътка въздух на „червените дяволи“ и прекъсна серията им от 3 поражения.

Преди почивката попадение на Джони Еванс бе отменено, а домакините удариха греда, но след нея те не успяха да застрашат сериозно Андре Онана и загубиха за 4-и път през сезона, за да останат на последно място в класирането със само 1 точка.

Гостите пък вече са 8-ми с 9 в своя актив, след като започнаха уикенда в долната половина на таблицата.

Те започнаха силно срещата и още в първите секунди удар на Маркъс Рашфорд се спря във външната част на мрежата.

В 7-ата минута Фернандеш отправи опасен шут, но вратарят на домакините спаси.

Не след дълго колегата му Андре Онана също трябваше да показва класа и го стори, избивайки в корнер шут на Зеки Амдуни.

Последният удари гредата в 17-ата минута, а в 25-ата Юнайтед вкара гол чрез Джони Еванс, но попадението бе отменено заради засада на Расмус Хойлунд.

Така се стигна до последните секунди на първото полувреме, когато „червените дяволи“ откриха резултата със страхотен гол.

Записалият своя мач №200 с екипа им Джони Еванс намери с дълго подаване Бруно Фернандеш, който засече от воле и не остави шансове на вратаря – 1:0.

Така Манчестър Юнайтед се оттегли на почивка с минимален аванс, който след почивката успя да запази.

В заключителните минути официален дебют за тима на Ерик тен Хаг записа последното лятно попълнение Софиан Амрабат, а след травма се завърна Рафаел Варан.