Шеф на Байерн жегна Алфонсо Дейвис

В Мюнхен подготвят нов договор на вратар

Ръководството на Байерн (Мюнхен) е наясно със спада в представянето на Алфонсо Дейвис в последно време, но все още очаква решението му къде ще продължи кариерата си.

„Той имаше проблеми срещу Сака в началото на мача срещу Арсенал, но и другите защитници се сблъскаха със същото. През второто полувреме беше доста по-стабилен", заяви членът на Борда на директорите на клуба Макс Еберл пред вестник "Билд".

Байерн и Арсенал завършиха при равенство 2:2 в английската столица Лондон в първия мач помежду си от четвъртфиналния двубой в Шампионската лига, а Алфонсо Дейвис бе титуляр и игра пълни 90 минути. Реваншът ще се проведе след седмица в Германия.

Попитан дали представянето му ще се отрази на бъдещето на Дейвис, Еберл отговори:

"Всъщност не би трябвало. Не можа да кажа какво общо има с това и защо последните седмици не бяха толкова добри."

Междувременно отново „Билд“ съобщи, че ръководството на Байерн подготвя подновяването на договора на вратаря Александър Нюбел.

Документите по сделката са почти готови, а Байерн иска да обвърже Нюбел отново с дългосрочен контракт - до юни 2030 година.

Решението е одобрено от целия Борд на директорите на клуба.

Част от плана по новия договор на вратаря включва удължаването на настоящия такъв с Щутгарт, където той играе под наем през настоящия сезон, до юни 2025 година.

Шефовете на мюнхенския гранд продължават да вярват в качествата и бъдещето на 27-годишния Александър Нюбел и затова не желаят да се разделят с него.

Клоп: Ливърпул ще се развива и след мен

Вижте какво каза отиващият си треньор

Шеф в Байерн обясни за изнедандващ отказ на основен вариант за треньор

Вижте какво каза Макс Еберл

Каляри и Лече разделиха по точка

ПСВ Айндховен вдигна титлата в Ередивизи

В среща от 32-ия кръг "филипсите" се наложиха зрелищно с 4:2 у дома срещу Спарта Ротердам