Щутгарт и Леверкузен не излъчиха победител и си вкараха по един гол (ВИДЕО)

Двата тима размениха по едно силно полувреме

Щутгарт и Байер Леверкузен завършиха при резултат 1:1 на „Мерцедес Бенц Арена“ в мач от 14-ия кръг в Бундеслигата. Крис Фюрих даде аванс на „швабите“ в 40-ата минута, но в 47-ата минута Флориан Фирц възстанови паритета за „аспирините“. По този начин воденият от Чаби Алонсо тим остава непобеден в 22-ия пореден шампионатен мач от настоящия сезон.

Байер Леверкузен остава на върха на класирането в Бундеслигата с актив от 36 точки, докато Щутгарт е на 3-а позиция с 31 пункта.

Първата опасна възможност се откри пред Щутгарт в 3-ата минута, когато Крис Фюрих си отвори пространство в наказателното поле на Леверкузен и стреля към долния десен ъгъл на вратата, но Лукас Храдецки се намеси по феноменален начин.

Щутгарт продължи с натиска си и в следващите минути. В 7-ата минута Максимилиан Мителщет стреля от средна дистанция към левия ъгъл, но бранител на гостите блокира изстрела му.

Две минути по-късно Амин Адли получи топката в наказателното поле на „швабите“ и се опита да завърти топката в горния десен ъгъл на вратата, но не намери очертанията и.

Дениз Ундав бе напът да даде аванс на своя тим в 17-ата минута, когато от стреля от наказателното поле на Леверкузен, но Храдецки се намеси отново по впечатляващ начин.

В 24-ата минута Виктор Бонифас получи топката на чиста позиция в близост до вратата на Щутгарт и стреля, но Александър Нюбел се намеси рутинно.

Само минути по-късно Щутгарт разгърна добре своя контраатака, а Серу Гираси завърши с удар, който обаче бе неточен.

След центриране в наказателното поле на Щутгарт, Йонатан Та се извиси над всички и стреля с глава, но над напречната греда в 27-ата минута.

Йоша Ваноман бе изведен отдясно в наказателното поле на Байер Леверкузен зад гърба на отбраната, а той пусна остро подаване по земя успоредно на голлинията, което стигна до Крис Фюрих, който от своя страна не сбърка от близка дистанция в 40-ата минута и изведе своя отбор напред в резултата.

Байер Леверкузен започна по-активно на старта на второто полувреме и закономерно стигна до гол още в 47-ата минута, когато Виктор Бонифас бе изведен зад гърба на отбраната на Щутгарт и той сви за Флориан Вирц, който опъна мрежата на вратата, пазена от Александър Нюбел.

Само минута по-късно „аспирините“ бяха на няколко сантиметра от пълния обрат, когато Гранит Джака стреля от границата на наказателното поле, но право в левия страничен стълб на вратата на Щутгарт.

След центриране в наказателното поле на Байер Леверкузен топката не изчистена по най-добрия начин, а Йонатан Та стреля след рикошет, но покрай десния страничен стълб на вратата.

Торино постави Милан на колене (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)