Силен Милан и в Прага (ВИДЕО)

Славия играе с 10 души 70 минути

Милан продължава да мечтае за триумф в Лига Европа след нов успех над Славия Прага за общ резултат 7:3. В чешката столица тимът на Стефано Пиоли записа победа с 3:1, която бе допълнително улеснена от изгонването на Томаш Холеш в 20-ата минута за грубо влизане в глезена на Давиде Калабрия. Капитанът на италианците успя да доиграе полувремето, след което бе заменен принудително.

Сходна бе и съдбата на вратаря Майк Менян, получил травма още в 21-ата минута и заменен впоследствие от Марко Спортиело. Намиращият се в топ форма Кристиан Пулишич откри резултата в 33-ата минута, след като бе намерен в наказателното поле от Рафаел Леао, където си нагласи топката на левия крак, за да я запрати в далечния на Индрих Станек ъгъл.

До края на полувремето "росонерите" се развихриха, реализирайки нови две попадения. Първо Рубен Лофтъс-Чийк покачи на 2:0, след като на празна врата засече успореден на голлинията пас на Тео Ернандес, а в самия край на първата част Леао с красив удар в горния ляв ъгъл смълча "Еден Арена".

През втората част Славия успя да стигне до почетно попадение, дело на Матей Юрашек 6 минути преди края на редовното време.