Сколари: Португалия може да спечели Евро 2016

Сколари: Португалия може да спечели Евро 2016

"Отборът не зависи само от играта на Роналдо"

Бившият селекционер на португалския национален отбор Луис Фелипе Сколари вярва, че "мореплавателите" имат шансове да спечелят Евро 2016. На полуфиналите португалците ще срещнат Уелс, а двубоят е определян като дуел между съотборниците в Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо и Гарет Бейл.

 

"Възможно е, защото португалците винаги са играли по-добре срещу по-качествените съперници. Ако победят Уелс, ще трябва да играят срещу Франция на финала. Това определено ще бъде много трудно, но никой никога не е смятал, че тези мачове са лесни. Португалците са готови да достигнат до финала", коментира 67-годишният Сколари пред телевизия РТП.

 

Той говори и за Кристиано Роналдо, който допусна колебливо представяне на шампионата на Стария континент във Франция.

 

"Роналдо е много добър футболист и е нормално да има проблеми след дългия сезон. Португалия не зависи само от неговата игра. Куарешма е много добър футболист. Същото важи и за Нани, както и за новото попълнение на Байерн (Мюнхен) Ренато Санчес", добави специалистът, който беше начело на Португалия в периода 2002-2008 година.