След 2 бързи гола: Интер спечели дербито с Милан (ВИДЕО)

„Нерадзурите“ ликуваха с 2:0 на „Сан Сиро“

Интер направи решителна крачка към финала на Шампионската лига, надделявайки като гост над градския съперник Милан с 2:0.

„Нерадзурите“ спечелиха първото издание на Дербито на Милано с 2 бързи попадения в рамките на 3 минути още в началото.

Един Джеко откри с красиво попадение още в 8-ата, а в 11-ата Хенрих Мхитарян удвои резултата.

Последва пропуск на „росонерите“, които бяха без контузения Рафаел Леао, както и отменена с помощта на VAR дузпа за Интер.

След паузата и гредата спаси тима, ударил такава преди нея, но все пак взе комфортен аванс на „Сан Сиро“ и очаква спокойно реванша след седмица на същия стадион, ала вече като домакин.

В сряда вечер „нерадзурите“ гостуваха, но започнаха по-мотивирано и още в 8-ата минута Един Джеко засече от въздуха центриране от корнер Хакан Чалханоглу за 1:0

Само 3 минути по-късно пък Федерико Димарко намери Хенрих Мхитарян, който бе оставен да напредне и стреля, за да направи 2:0

След още 5 минути пък Чалханоглу нацели страничната греда на Милан, след което вратарят Майк Менян спаси добавката на Мхитарян.

Последва още един проблем за „росонерите“, тъй като Исмаел Бенасер също получи травма и бе заменен принудително в 18-ата минута, а в 30-ата Давиде Калабрия не улучи вратата.

Секунди след това Симон Кяер задържа Лаутаро Мартинес в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа, но след намеса на VAR промени решението си като я отмени.

В 34-а минута Лаутаро стреля над целта, за да дойде почивката при резултат 2:0 в полза на Интер.

Втората част започна с шанс за Милан, ала изстрелът на Брахим Диас си профуча покрай вратата.

Итер отговори в 55-ата минута, когато Един Джеко се озова сам срещу вратаря Менян, ала последният показа класа и спаси.

В 63-ата минута неговият колега Андре Онана имаше късмет, тъй като шутът на Сандро Тонали от границата на наказателното поле срещна гредата.

Междувременно 5-те смени в състава на Интер и 4-те рокади в строя на Милан не помогнаха за промяна на крайния резултат и срещата приключи с успех на „нерадзурите“.

Това е полуфинал номер 13 за Милан в Купата на европейските шампион, като успеваемостта до момента е цели 10 финала, докато Интер е с 5 класирания от общо 8 полуфинала. Общото между двата гранда от Милано е, че при последният за всеки от тях полуфинал в ШЛ, впоследствие те успяха да триумфират в турнира.

МИЛАН - ИНТЕР 0:2
0:1 Един Джеко (8)
0:2 Хенрих Мхитарян (11)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МИЛАН: 16. Манян, 2. Калабрия (к), 24. Кяер, 23. Томори, 19. Тео Ернандес, 33. Крунич, 8. Тонали, 4. Бенасер, 56. Салемакерс, 10. Брахим Диас, 9. Оливие Жиру;

Треньор: Стефано Пиоли;

ИНТЕР: 24. Онана, 95. Бастони, 15. Ачерби, 36. Дармиан, 32. Димарко, 23. Барела, 20. Хакан Чалханоглу, 22. Мхитарян, 2. Дъмфрис, 10. Лаутаро Мартинес (к), 9. Един Джеко;

Треньор: Симоне Индзаги.

Челси бе на крачка от сензационен обрат срещу Вила, но се докопа само до реми (ВИДЕО)

Двата тима завъртяха 2:2

Атлетико (Мадрид) взе жизненоважния тест срещу баските от Билбао (ВИДЕО)