СЛЕД ЛЕВСКИ: И ПСЖ е на колене! (ВИДЕО)

Без Меси столичани паднаха безславно с 1:3 от Монако

Монако тотално надигра Пари Сен Жермен и победи с 3:1 в среща от 23-ия кръг на Лига 1. Александър Головен откри за домакините след само 4 минути игра. В 18-а минута Уисам Бен Йедер удвои резултата за монегаските. Уорън Заир-Емери успя да намали, но отново Бен Йедер оформи крайното 3:1 в последните секунди на първата част. Лео Меси не игра за ПСЖ заради контузия.

Момчетата на Филип Клеман стартираха мача ударно и след само около 200 секунди вече водеха, а автор на попадението стана руснака Александър Головен. Десет минути по-късно Рубен Агияр успя да се извиси в наказателното поле над защитниците на ПСЖ, но Донарума реагира и изби.

В 18-а минута обаче спасение за гостите нямаше. Младият Пембеле сгреши фатално, подарявайки топката на Уисан Бен Йедер, който не прости на ПСЖ за 2:0. Домакините продължиха да натискат, но миг невнимание доведе до шанс за гол. Хуан Бернат намери младия Уорън Заир-Емери, който прониза вратата на Нюбел.

Радостта на парижани издържа само няколко минути. В последните секунди на полувреме Бен Йедер отново беше изведен сам срещу Донарума, който нямаше как да се намеси и резултатът стана 3:1.

През втората част домакините свалиха оборотите и започнаха да пазят резултата, докато гостите нямаха никакъв отгоров и така попадения не паднаха до края на 90-те минути.