След много драма и пет гола Аталанта матира Милан в Бергамо (ВИДЕО)

"Росонерите" остават далеч от върха след нов разочароващ мач

Аталанта имаше нужда три пъти да повежда, за да победи Милан с 3:2 в сблъсъка им в Серия А. Бергамаските бяха далеч по-добрият отбор на "Джевис Стейдиъм" и заслужено взеха трите точки.

Още до десетата минута Де Кетеларе изпусна и нов голям шанс. Адемола Луукман свали много добре една топка с глава за белгиеца, който обаче от около 3 метра прати топката над вратата.

Малко след средата на частта дойде вторият отговор на Милан - центриране от корнер свари непокрит Фикайо Томори, който стреля от въздуха, но за негово нещастие, Мусо бе заел чудесна позиция и запази вратата си.

Седем минути преди края на полувремето Аталанта откри с гол на Адемола Луукман. Удар на англичанина рикошира в неговия сънародник Томори и преодоля Менян за 1:0.В продължението на първата част Милан успя да изравни. Оливие Жиру засече центриране от корнер и с глава матира Хуан Мусо за 1:1.

Едва десет минути от втората част бяха нужни на Аталанта, за да вземе аванс за втори път в мача. Де Кетеларе проби отляво и пусна ниско подаване в малкия пеналт, където Луукман засече за 2:1.

Въпреки наглед инертната си игра, Милан успя да изравни в 80-ата минута. Точен за "росонерите" отново бе Лука Йович, който вкара и преди седмица за тима. Сръбският нападател отбеляза от няколко метра на празна врата.

В добавеното време на срещата Луис Муриел получи топката на неудобна позиция, но с елегантен удар с пета матира Майк Менян за крайното 3:2.