След обрат в Милано: Аталанта изхвърли Милан за Купата (ВИДЕО)

Бергамаските на полуфинал след успех с 2:1

Аталанта е третият полуфиналист в турнира за Купата на Италия.

Бергамаските отстраниха Милан, след като постигнаха обрат до 2:1 на „Сан Сиро“, а преди точно един месец биха „росонерите“ и за първенство у дома с 3:2.

В сряда вечер Рафаел Леао даде аванс на Милан в 45-ата минута, но само 2 по-късно Тюн Копмайнерс изравни, а в 59-ата отново той оформи от дузпа крайния резултат.

Срещата в Милано стартира предпазливо и първото голово положение дойде в 19-ата минута, когато Марко Карнезеки отрази шут на Муса.

Дебютният шанс за бергамаските дойде в 31-вата минута, когато Емил Холм стреля доста неточно. Пет минути по-късно Де Кетеларе с глава свали топката за Мартен де Роон пред противниковата врата, но халфът не успя да играе с нея, тъй като се сблъска с Матео Габия.

Наставникът на гостите Джан Пиеро Гасперини беше невъздържан в претенциите си за дузпа, заради което беше изгонен с червен картон от пейката си.

Също така се стигна до принудителни смени за Габия и Де Роон, които бяха заменени съответно от Кяер и Марио Пашалич.

В 45-ата минута Леао и Тео Ернандес направиха двойна комбинация помежду си, при която португалецът откри резултата с удар от воле.

Преднината на домакините обаче не се задържа дълго, тъй като още в добавеното време преди почивката Копмайнерс възстанови равенството с шут по земя от границата на наказателното поле.

В началото на втората част Копмайнерс потърси втори гол, но този път Майк Менян успя да избие далечния му изстрел. Муса отговори с удар с глава, който обаче беше уловен от Карнезеки. В 55-ата минута Копмайнерс отново се размина с второ попадение.

Все пак само четири минути по-късно той наистина се разписа за втори път, след като беше точен от дузпа, отсъдена за спорно нарушение на Хименес срещу Миранчук.

В 62-рата минута именно Хименес беше заменен, за да може Филипо Терачано да дебютира за „росонерите“.

Малко след това Де Кетеларе можеше да увеличи аванса на „нерадзурите“ от добра позиция, но лекият му удар беше уловен от Менян.

В 66-ата минута шут на Миранчук мина покрай вратата. В 69-ата минута Едерсон пробва удар, но си спечели само корнер. Пулишич отвърна с изстрел от дистанция, който беше избит от Карнезеки. Секунди по-късно Муса не намери целта с поредния си изстрел.

До края Милан опита да изравни, но не успя и така Аталанта се присъедини към Фиорентина и Лацио, които също ще играят в полуфиналите на турнира за Купата на Италия.

МИЛАН - АТАЛАНТА 1:2