Стоилов с ударно начало в Турция (ВИДЕО)

Гьозтепе удари Тузласпор,

Кариерата на Станимир Стоилов начело на Гьозтепе стартира с победа с 2:0 над Тузласпор. Пред собствените си фенове тимът от Измир не остави нинакъв шанс на съперника, диктувайки темпото на игра през всички 90 минути. Въпреки наличието на редица положения пред вратата на гостите, гол до почивката не падна. Най-близо до откриване на резултата бе Давид Тянич. Нападетелят разтресе страничната греда точно преди почивката с техничен удар по диагонала.

Втората част започна ударно за тима на българския специалист. В 49-ата минута Ялчън Каян откри резултата с хубав удар от въздуха и без подготовка. Именно той прекърши окончателно Тузласпор в средата на втората част, когато изстрел на Кенет Мама не намери целта, но при последвалата добавка Каян бе безпогрешен.

С победата Гьозтепе събра 23 точки и вече е на 4-о място. Тимът на Стоилов прекъсна серията от две поредни поражения, заради които дойде и треньорската рокада в Измир.