Тийнейджърите от Аякс отрязаха европейските мераци на Иван Иванов и Панатинайкос (ВИДЕО)

Тийнейджърите от Аякс отрязаха европейските мераци на Иван Иванов и Панатинайкос (ВИДЕО)

Гръцкият гранд загуби с 0:2 в Амстердам и отпадна, най-оспорвана е групата на Виляреал и Стяуа

Иван Иванов се появи като резерва в 57-ата минута, но Панатинайкос загуби с 0:2 като гост на Аякс и отпадна от Лига Европа. С успеха Аякс спечели група G.

Иванов започна мача на пейката, а Аякс излезе с доста променен състав и четирима тийнейджъри направиха дебюта си в турнира, но това не попречи на „Синовете на боговете” да спечелят.

Ласе Шоне изведе холандците напред в 39-ата минута, а десният бек Кени Тете удвои в 50-ата.

Чак след това Страмачони извади Кристофър Самба, за да пусне Иван Иванов в сърцето на защитата и Панатинайкос не пусна нови голове до края.

В другия мач от групата победа за Селта или Стандарт (Лиеж) значеше място напред редом до Аякс. Големият залог доведе до по-предпазливи действия на моменти и реми, което не реши нищо.

Яго Аспас изведе андалусийците напред в осмата минута, но централният защитник Константинос Лаифис успя да изравни за Стандарт в 81-ата минута.

В 94-ата минута Аспас си изкара червен картон и няма да играе в решителния мач навън срещу Панатинайкос на 8 декември. Стандарт приема Аякс, като досега белгийците и Селта са с равни показатели в преките срещи (два пъти по 1:1), но Лиеж има един гол по-добра голова разлика.

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Аякс 5 4 1 0 5 13
2 Стандарт 5 1 3 1 2 6
3 Селта Виго 5 1 3 1 1 6
4 Панатинайкос 5 0 1 4 -8 1


В две от групите на Лига Европа все още няма нито един класирал се напред отбор преди последния шести кръг от мачове на 8 декември.

Най-заплетена е ситуацията в последната група L. Тази вечер Цюрих и Виляреал направиха 1:1 в Швейцария, а Стяуа обърна Османлиспор с 2:1 в Букурещ.

Бруно Сориано изведе „Жълтата подводница” напред в 14-ата минута на „Летцигрунд”, но три минути преди края на редовното време резервата Роберто Родригес изравни от дузпа и донесе точка на Цюрих.

На „Арена Национал” в Букурещ турският Османлиспор поведе след половин час игра с попадение на сенегалеца Папа Н’Диайе.

Стяуа намери сили за обрат с два гола на защитници. Сърбинът Марко Момчилович изравни в 68-ата минута, а в 86-ата Габриел Тамаш остави трите точки за „стелистите”.

Османлиспор води в тази група със 7 точки, а Стяуа, Цюрих и Виляреал имат по 6. В последния кръг Виляреал е домакин на Стяуа, а Османлиспор приема Цюрих.

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Османлиспор ФК 5 2 1 2 1 7
2 Стяуа 5 1 3 1 -1 6
3 Цюрих 5 1 3 1 0 6
4 Виляреал 5 1 3 1 0 6

Другата група без класирал се напред отбор е J, и всичко това стана благодарение на Гари Родригес.

Световен шампион за Моуриньо: Малък човек

Тюрам недоволен от гледната точка на Специалния за скандала в Лисабон

Прогноза: Победа за Лил в Лига Европа

Цървена Звезда с тежка визита във Франция

Чилаверт защити Престиани

Винисиус е първият, който обижда всички, обяви бившият вратар

Донарума: Да играя с Меси беше много специално

Това е един от най-хубавите спомени в живота ми

Александър Исак се завръща в игра за Ливърпул през март

Нападателят Александър Исак може да се завърне в игра за Ливърпул до края на следващия месец, разкри мениджърът на английския футболен клуб Арне Слот.

Артета след равенството с Уулвърхямптън: Можем да обвиняваме само себе си

Мениджърът на английския футболен клуб Арсенал Микел Артета призна, че отборът му може единствено да обвинява себе си за изпуснатата преднина от два гола при равенството 2:2 срещу последния във Висшата лига Уулвърхямптън.