Тотнъм попари страхливия Юнайтед в края за 1:1 (ВИДЕО)

Тотнъм попари страхливия Юнайтед в края за 1:1 (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вече водят с 5 точки на шампиона Сити

Отборът на Манчестър Юнайтед допусна грешна стъпка в борбата си за титлата, след като днес завърши наравно 1:1 с тима на Тотнъм. Срещата се игра на стадион "Уайт Харт Лейн" и бе от програмата на 23-ия кръг на английската Висша лига. 
 
"Червените дяволи" излязоха напред в резултата чрез Робин Ван Перси в 25-ата минута, а крайното 1:1 оформи Демпси в даденото от съдията продължение. 
 
Мачът се игра при непрестанен снеговалеж и тежки метеорологични условия, като преди началото му дори имаше възможност той да не се състои. 
 
Двубоят започна по-добре за гостите, които поставиха съперника си под напрежение в началните минути. 
 
Първият удар в мача обаче бе на сметката на "шпорите", след като в 11-ата минута Паркър шутира неточно. 
 
Така се стигна до 25-ата минута, когато гостите излязоха напред в резултата след страхотна многоходова атака. Тогава Уелбек получи на левия фланг, навлезе към центъра и намери Клевърли на дясното крило, халфът центрира меко към далечната греда, където Робин Ван Перси засече с глава за 1:0. 
 
След попадението "червените дяволи" се прибраха с половината си и започнаха да търсят втори гол на контраатака. На два пъти Уелбек имаше добри възможности да развие атаки на Юнайтед в чисти голови положения, ала и двата пъти се справи нескопосано. 
 
От своя страна домакините отговориха с опасен шут на Дефоу в 28-ата минута. В самия край на полувремето Де Хеа показа блестящ рефлекс, спасявайки с крак изстрел на Бейл след рикошет в крака на Фърдинанд. 
 
През втората част "шпорите" тотално овладяха инициативата и натикаха плахия си противник в половината му. 
 
От своя страна възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън изглеждаха прекалено убедени в успеха си и използваха всяка възможност да позабавят и накъсат играта. 
 
В 52-ата минута Давид Де Хеа трябваше да прави ново виртуозно спасяване, отразявайки шут на останалия сам срещу него Демпси от около 7-8 метра. 
 
Фъргюсън пусна на терена свежия Уейн Рууни, срещу когото в 64-ата минута можеше да бъде отсъдена дузпа, ала Крис Фой не наду свирката си. 
 
Натискът на столичани се увеличаваше и в 78-ата минута Дефоу бе изведен очи в очи с Де Хеа, ала си овладя мудно и Фърдинанд притича и блокира шута му. 
 
Така се стигна до 93-ата минута на срещата, когато Ленън центрира от десния фланг към малкото наказателно поле, където Демпси изпревари всички и отблизо оформи крайното 1:1.

След хикса "червените дяволи' вече имат актив от 56 точки и са на 5 пред шампиона Манчестър Сити. Домакините от Лондон пък са 4-и с 41 пункта. 

 
Манчестър Сити увековечава Пеп Гуардиола

Манчестър Сити възнамерява да увековечи името на мениджъра Пеп Гуардиола

Селтик губи точки заради феновете си

Селтик може да загуби точки по служебен път в началото на следващия сезон в Шотландия заради навлизането на фенове на отбора на терена след последния мач от наскоро завършилото първенство срещу Хартс, спечелен с 3:1 миналата седмица

Арсенал ликува срещу Бърнли след “златен” корнер (ВИДЕО)

Кай Хаверц прати “артилеристите” на “финал” за титлата

Разследват Тюрам за обиден плакат срещу Милан

Провокациите, показани по време на празненствата за титлата на Интер, може да излязат скъпо на Маркюс Тюрам

Всичко е ясно: Гуардиола си тръгва от Манчестър Сити

Бенефисът за испанския специалист ще бъде срещу Астън Вила

Илия Груев с престижна награда в Англия

За мен е невероятна чест, призна халфът