Тотнъм и Манчестър Сити по традиция ни дариха с нов епичен сблъсък помежду си с марка “Висшата лига”, завършил наравно. “Гражданите” наглед сториха всичко необходимо в рамките на първото полувреме и си осигуриха аванс от 2:0 в Северен Лондон, но след почивката “шпорите” за сетен път изиграха ролята си на “черна котка” за тима на Хосеп Гуардиола, като автогол на Марк Гехи бе съпроводен от ювелирен гол-шедьовър, наподобяващ скорпион, на Доминик Соланке и с това бе подпечатано крайното 2:2 на “Тотнъм Хотспър Стейдиъм”.
По този начин лондончани удариха сериозно рамо на вечния си съперник Арсенал в битката за титлата, отваряйки се разлика от 6 точки на върха между Сити (47) и “артилеристите” (53).
“Гражданите” започнаха активно и още във втората минута Викарио трябваше да отразява удар на Семеньо. Тотнъм също опитваше да атакува, но нямаше голям успех. В 11-ата минута Бисума загуби топката в центъра, Холанд подаде на Шерки, който реши да завършва сам и с прекрасен удар откри резултата. След гола “шпорите” изглеждаха объркани и гостите доминираха. Холанд пропусна прекрасна възможност да удвои аванса на Сити. Защитниците на Тотнъм не успяха да го удържат, но опитът му да прехвърли Викарио бе неточен.
Шерки можеше да вкара втори гол в 24-ата минута. Той развинти почти цялата защита на съперника и завърши с удар от малък ъгъл, но докосване на Викарио попречи на топката да се озове в мрежата. Последва период с по-накъсана игра и доста нарушения, но тимът на Томас Франк не успяваше да намери ритъма си. В една от редките ситуации, в която домакините организираха добра атака Чави Симонс се забави с удара и не се стигна до опасност за Донарума.
Ман Сити нанесе втори удар малко преди почивката, а “шпорите” помогнаха за това. Драгушин опита да изчисти, но прати топката на крака на играч на съперника. Последва подаване през обърканата защита на домакините към Бернардо Силва. Португалецът отклони към Семеньо, който удвои аванса на “гражданите”.
На почивката капитанът на Тотнъм Кристиан Ромеро бе сменен с Папе Сар и лондончани заиграха в схема с четирима защитници през втората част. Те подобриха и представянето си. В 51-ата минута Донарума направи великолепно спасяване след удар на Удоджи. Малко след това домакините стигнаха до гол при спорна ситуация. Соланке бе изведен зад защитата, справи си се с Хусанов и опита да стреля. Нападателят удари крака на Марк Геи и от него топката се озова в мрежата.
Попадението даде още по-голям импулс на лондончани, а Манчестър Сити изглеждаше съвсем различно и бе подложен на сериозен натиск. Тотнъм стигна до изравнителен гол в 70-ата минута. Галахър свърши страхотна работа и центрира, а Соланке с невероятно акробатично изпълнение насочи топката с пета към вратата. Атаките на “шпорите” продължиха и Донарума направи отлично спасяване, за да спре Одобер. Италианският вратар имаше още по-добра изява секунди по-късно, когато удар на Симонс бе отклонен и топката отиваше към мрежата.
Отборът на Гуардиола се съвзе и започна да контролира събитията на терена в търсене на нов гол. След центриране на Бернардо Силва влезлият като резерва Райндерс стреля неточно с глава от прекрасна позиция. Малко по-късно се стигна до голямо разбъркване пред Викарио. Геи на два пъти не успя да прокара топката покрай телата на защитниците на съперника, а опитът на Холанд да прехвърли вратаря бе неуспешен.
ОБИЧАМ




















