УЕФА обмисля скандален формат на Шампионската лига

УЕФА обмисля скандален формат на Шампионската лига

Може да премахнат квалификациите, а гарантирано място да имат по 4 клуба от Англия, Германия, Испания и Италия

УЕФА обмисля въвеждането на нов формат на Шампионската лига, който може да влезе в сила от 2018 г. 

 
Според „Гадзета дело Спорт”, квалификационните кръгове може да бъдат премахнати, а определи страни ще имат сигурни квоти. Смята се, че Англия, Германия, Испания и Италия ще имат по 4 гарантирани места в груповата фаза, което не изменя структурата ѝ. 
 
В същото време има предложение, според което три клуба ще бъдат избирани по спортен принцип, а един – по исторически принцип. 
 
Според информацията на изданието, гарантирано място в груповата фаза, в допълнение към топ 4, ще получат по два клуба от Русия, Франция и Португалия и по един клуб от Швейцария, Белгия, Холандия, Турция и Украйна. 
 
Останалите 5 участника в груповата фаза ще се излъчват след плейофи. Но как ще бъдат определяни претендентите, не се съобщава. 
Лапорта: Опитаха се да заличат историята на Барселона

Избраният за нов президентски мандат в Барселона Жоан Лапорта, наруши мълчанието си в обширно интервю, засягайки най-наболелите теми около каталунския гранд

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Ливърпул 2:0

Гледайте и следете мача тук…

Луис Енрике: Отношението ми към Гонсало Рамош е несправедливо

"Знаехме колко важни са тези три точки"

Алисон опроверга Слот: Нямам нова контузия

„Възстановявам се и ще съм готов в края на месеца“, написа вратарят на Ливърпул

Барселона вади първа оферта за грешника на Италия

Спортното ръководство на Барселона вече работи активно по изграждането на състава за следващия сезон

В Италия скочиха на Федерико Киеза

Крилото на Ливърпул Федерико Киеза се озова в центъра на сериозни критики в родината си, след като се оттегли от националния отбор на Италия за решаващите баражи за Световното първенство, но същевременно се оказа напълно готов за игра за „червените“