УЕФА получили над 20 милиона заявки за билети за двубоите от Евро 2024

УЕФА получили над 20 милиона заявки за билети за двубоите от Евро 2024

Сериозен интерес към турнира следващото лято

В УЕФА са получени общо над 20 милиона заявки за билети за мачовете от Евро 2024 в Германия, съобщиха от европейската футболна централа в петък.

В първата фаза от продажбата, завършила на 26 октомври, бяха налични над 1.2 милиона входните талони от най-евтината категория от 30 евро. Разпределението на местата на вече закупените билети ще бъде разиграно чрез лотария на 14 ноември.

"Интересът към двубоите от Европейския шампионат расте с всеки изминал ден. Това е видно от интереса на феновете по целия свят", се казва в съобщението на УЕФА.

Над 65 процента от заявките за билети идват от Германия. Търсенето в Англия, Франция, Испания, Австрия, САЩ, Канада, Австралия, Мексико и Китай също е много голямо, потвърждават от европейската футболна централа.

Следващата фаза от продажбата на входните талони за Евро 2024 започва на 2 декември, след тегленето на жребия за груповата фаза на шампионата на Стария континент следващото лято.

Няма почивка за националите от Байерн

Германските национали на Байерн Мюнхен, водени от капитана на националния отбор Йозуа Кимих, започнаха предсезонната подготовка с медицински прегледи заедно с други играчи, участвали на Световното първенство в Северна Америка това лято.

Олимпик Марсилия иска защитник на Реал Мадрид

Олимпик Марсилия може да привлече защитника на Реал Мадрид Раул Асенсио, според Mundo Deportivo.

Манчестър Юнайтед взе 19-годишен вратар

Английският футболен клуб Манчестър Юнайтед официално обяви трансфера на вратаря Кит Маргетсън от Суонси Сити.

Неста: Синът ми не може да повярва, че някога сме били световни шампиони

Легендарният защитник на Лацио и Милан и националния тим на Италия Алесандро Неста направи равносметка на кариерата си и текущите проблеми на „скуадра адзура“ в специално подкаст интервю.

Мусиала остава в Байерн

Байерн и обкръжението на халфа Джамал Мусиала нямат планове да се разделят през текущия трансферен прозорец, според вътрешен човек Фабрицио Романо.

Ал Хилал се насочи към звезда на Евертън

Ал Хилал е стартирал преговори за привличането на звездата на Евертън Илиман Ндиай, съобщава Фабрицио Романо.