Милан постигна трети пореден успех над Удинезе и се върна на победния път в Италия, след като спечели с категоричното 4:0 гостуването си от XXXII кръг на Серия А.
„Росонерите“ нямаха триумф от 15 март, когато се наложиха над Комо с 2:1, но в петък вечер бяха далеч по-категорични и заслужено взеха пълния комплект точки с 2 гола преди и още толкова след почивката.
Малко преди нея Рафаел Леао откри резултата, разписвайки се в 42-ата минута, а само 3 по-късно Страхиня Павлович удвои.
Това се оказа ключово за крайния изход на срещата, защото двойният удар, нанесен от Милан, беше твърде силен за домакините от Удинезе, които вече са в серия от 4 загуби.
В 73-ата минута на терена се появи Тами Ейбрахам, който още с първото си докосване до топката асистира на Тео Ернандес, за да оформи последният класическото 3:0.
Крайното 4:0 пък стана факт в 81-ата минута, когато точен беше Тиджани Райндерс, а малко след това попадение на Милан беше отменено заради засада на Кристиан Пулишич.
Така „росонерите“ вече имат 51 точки и остават 9-и в класирането, докато Удинезе е с 40 в своя актив на 11-о място.