В Манчестър: Юнайтед представи 100-милионната си покупка

В Манчестър: Юнайтед представи 100-милионната си покупка

„Присъединявам се към един от най-знаковите клубове в света“, заяви Антони

Манчестър Юнайтед представи най-скъпата си лятна покупка Антони.

Бразилският флангови футболист пристига на "Олд Трафорд" от Аякс в сделка на стойност общо 100 милиона евро.

22-годишният нападател сложи подписа си под договор за 5 сезона с опция за удължаването му с още един.

"Това е невероятен момент в моята кариера. Присъединявам се към един от най-знаковите клубове в света. Благодарен съм на всичко, които вярваха в мен, особено на моето семейство, треньорите и съотборниците ми, защото без тях нямаше да бъда тук", каза пред сайта на Манчестър Юнайтед новото попъленение.

Антони добре познава мениджъра на "червените дяволи" Ерик тен Хаг. Двамата работиха заедно в Аякс от 2020 година насам.

"Да играя под наставленията на Ерик тен Хаг в Аякс бе перфектно за мен и моето развитие. Неговият футбол и треньорските му методи вадят най-доброто от мен. Развълнуван съм от това, което той ми каза за неговите планове и амбиции в Манчестър. Периодът ми в Аякс бе фантастичен и винаги ще помня вярата, която те имаха в мен. Но сега е време за ново предизвикателство. Нямам търпение да се присъединя към новите ми съотборници и да изиграя роля във връщането на успехите в Манчестър Юнайтед", каза още бразилецът.

С националния отбор на родината си Антони спечели олимпийската титла миналото лято. За Аякс юношата на Сао Пауло има 25 гола в 82 мача.

Пламен Андреев при представянето си в Расинг: Няма да допускам много голове

Расинг Сантандер представи официално Пламен Андреев днес

Уест Хем набеляза млад португалски халф

Уест Хем възнамерява да привлече халфа на Саутхямптън Матеуш Фернандеш, съобщава Sky Sports.

Щутгарт с ултиматум към Байерн

Ръководството на Щутгарту в лицето на изпълнителния директор Александър Верле е дало ултиматум на кандидата за подписа на Ник Волтемаде Байерн Мюнхен. 

Байер преговаря с напусналия  Манчестър Юнайтед Виктор Линдельоф

Байер Леверкузен преговаря със защитника Виктор Линдельоф за свободен трансфер, пише Sky Sports.

В Байер притеснени! Имали твърде много дупки за запълване

Вицешампионът на Германия Байер Леверкузен открива новия сезон в петък с гостуване на четвъртодивизионния Зоненхоф Гросаспах в мач от първия кръг на турнира за Купата на Германия, но в лагера на "аспирините" има притеснение заради твърдно многото дупки за запълване, оставени след напускането на редица основни играчи.

Исак: Приключих с Нюкасъл

Шведският нападател Александър Исак е категоричен, че кариерата му в Нюкасъл е приключила, дори ако обсъжданият му трансфер в Ливърпул не се осъществи, твърди изданието The Athletic.

ПСЖ подписа със защитник на Борнемут

Носителят на Шампионската лига Пари Сен Жермен обяви официално, че е подписал договор със защитника на Борнемут Иля Забарни.

Феновете на Ман Юнайтед стопират протеста си

Привържениците на Манчестър Юнайтед отложиха протеста, който бяха планирали за предстоящия първи домакински мач от новия сезон във Висшата лига срещу Арсенал в неделя.

ПСЖ обяви нов звезден трансфер

ПСЖ привлече Илия Забарнийот английския Борнемут.