В ТОРИНО: Ювентус се разправи с Удинезе и започна новата година под пара (СНИМКИ)

Кристиано Роналдо вкара два нови гола, задмина Краля Пеле и вече е отбелязвал в 20 поредни години

Ювентус успя да победи с 4:1 Удинезе в последния мач на 15-ия кръг на Серия А.

Торинци успяха да се реваншират пред феновете за фиаското в края на годината, когато Фиорентина ги победи с 3:0.

Срещата в Торино започна добре за домакините, като още в 7-та минута Рамзи пропусна отличен шанс да открие, след като на чиста позиция от няколко метра Мусо парира удара му.

В 10-та минута Удинезе поведе. Де Пол пое топката след центъра, продължи към Лазаня, който върна топката в наказателното и там отново Де Пол бе точен. ВАР обаче сигнализира, че капитанът на гостите е играл с ръка в началото на атаката и попадението бе отменено.

След половин час игра Ювентус поведе. Роналдо мина покрай няколко защитника и стреля от границата на наказателното поле, като намери перфектно горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Веднага след почивката домакините удвоиха. Роналдо получи малко след центъра и видя набиращия скорост Киеза. Португалецът пусна отличен извеждащ пас, а крилото преодоля с удар по земя Мусо - 2:0.

Само три минути след това Рамзи вкара и трети гол след разбъркване пред Мусо. ВАР обаче отново се намеси, като се видя, че уелсецът играе с ръка точно преди гола и попадението бе отменено.

Все пак в 70-та минута класическият резултат остана на таблото. Роналдо бе намерен свободен в наказателното от Бентанкур и нямаше как да сбърка.

В последните минути паднаха нови два гола. Първо Зангелаар отбеляза почетно попадение за гостите преди Дибала също да се разпише за крайното 4:1

Така Ювентус събра 27 точки на петото място и мач по-малко, докато Удинезе остана на 13-та позиция с 15 пункта.

Ювентус - Удинезе 4:1
1:0 Роналдо 31