Венгер: Критиките след мача с Байерн бяха несправедливи

Венгер: Критиките след мача с Байерн бяха несправедливи

"Наистина смятам, че тогава играхме изключително"

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер заяви, че критиките към тима му след поражението от Байерн с 1:5, довело до отпадането на "артилеристите" от Шампионската лига след общ резултат 2:10, са били несправедливи. 

 

"Мисля, че тимът бе несправедливо критикуван за последния си мач срещу Байерн Мюнхен, защото изиграхме изключителен мач", каза френският специалист, чийто тим в събота победи аматьорския Линкълн Сити с 5:0 и се класира за полуфиналите за купата на Англия. 

 

"Загубихме онази среща не заради грешки на играчите. Ние обаче трябва да се дистанцираме от тези критики и да погледнем картината глобално, а не да се взираме в конкретни детайли, както го правят повечето хора. Срещу Линкълн трябваше да отговорим на критиците си и го направихме. Наистина смятам, че срещу Байерн играхме изключително. Гледах три пъти мача и мога да заявя категорично, че мачът ни беше провален от съдията", каза Венгер. 

 

"Сигурен съм, че играчите не ме предадоха в онази среща, както не предадоха себе си или клуба. Докато играехме 11 срещу 11, представянето ни бе изключително", добави мениджърът на "артилеристите".

 

Венгер, чийто договор с Арсенал изтича в края на сезона, добави, че все още не е взел решение дали да подпише нов контракт с клуба, но добави, че това все още е напълно реална възможност, въпреки недоволството на много от феновете в последно време.

В Италия: Рома преговоря с Манчестър Юнайтед за Зиркзее

Фредерик Масара е получил одобрение за сделката от собствениците и планира пътуване до Англия

Луческу хвали Лудогорец преди сблъсъка

Трябва да останем фокусирани върху тази среща, призова треньорът на ПАОК

Копенхаген удари в края Виляреал (ВИДЕО)

Датчаните спечелиха с 3:2 и оставиха „Жълтата подводница без победа в Шампионска лига

Аякс с обрат, нанесе първа загуба на Карабах в Баку (ВИДЕО)

Късна драма в ранния мач от Шампионска лига

Десподов: Не съм спирал да следя Лудогорец

Ще направя всичко, за да спечели моят отбор, обяви нападателят на ПАОК

В Турция разследват мач от Лига Европа за незаконни залагания

Срещата е между Фенербахче и Щутгарт

НА ЖИВО: Реал - Сити 1:2

Чаби Алонсо е под напрежение в Мадрид

ПАОК няма да тренира в Разград

Гърците с тактическо занимание на "Тумба"

Официално: Юрген Клоп с нов пост

Клоп се оттегли като мениджър на Ливърпул през 2023 г. и е ръководител на отдела за глобален футбол в Red Bull